Autor Zdeněk Halík

Zdeněk Halík Jméno: Zdeněk Halík
E-mail: artzh@seznam.cz   (zaslat zprávu)
Web: www.artzh.cz
Telefon: 720 277 215
Okres: Zlínský kraj - Uherské Hradiště

Jmenuji se Zdeněk Halík, narodil jsem se v květnu 1994 a bydlím v Boršicích u Blatnice. Na základní školu jsem chodil do ZŠ a ZUŠ Dolního Němčí. Po základní škole jsem nastoupil na Střední školu nábytkářskou a obchodní v Bystřici pod Hostýnem na obor Uměleckořemeslné zpracování dřeva (práce truhlářské), který jsem ukončil v roce 2014 maturitní zkouškou. V současnosti studuji na Mendelově univerzitě, lesnické a dřevařské fakultě obor Stavby na bázi dřeva.

A jak jsem se dostal k řezbářství, sochařství a opravám? Jednou jsem se strašně nudil, tak jsem šel do dílny a vzal jsem si kus trnkového špalku a začal jsem do něj řezat dlátem. Po chvíli jsem v tom špalku viděl sovu, která z toho špalku vystupuje. Několikrát jsem byl u mistra řezbáře Františka Gajdy, který mě seznamoval se svým celoživotním dílem.

Taky jsem se účastnil řezbářské školy na MDFF v Kunovicích, kde mně vyučovali žáci Františka Gajdy. Tak jsem se dostal k řezbářství a následně i k sochařství ve kterém mě velmi pomohla Bc. Kateřina Valterová. Taky se prezentuji na studentských řezbářských sympoziích po celé České Republice. Ve volné chvíli se věnuji designu. K opravám řezeb a soch se pomalu dostávám v poslední době.

Řezby, odlitky a opravy dělám nejčastěji mým kamarádům a všem lidem, kteří si mně našli, nebo jsem byl jimi doporučen. Těmto koníčkům se věnuji od roku 2009.

E-mail:
Heslo:

Jste také řezbář? Zaregistrujte se a vložte svá díla!

Představujeme autory

Autorka Alena Staňková

Její vystavená díla

Všechna její díla (39)

© 2012 – 2019 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru