Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / Začátečník

Tomáš N.
Návštěvník
#1 | Zasláno: 3. 12. 2018 11:44
Zdravím mistři,chtěl bych zkusit začít vyřezávat do dřeva, můžete mi prosím poradit čím je nejlepší začít a jaká dláta k tomu budu potřebovat?Mockrát děkuji.
Vladimír Pecholt
Člen
#2 | Zasláno: 6. 12. 2018 12:58
Ahoj Tomáši,
vidím, že nikdo neodpovídá, v záplavě spamu se tvůj dotaz ztrácí. Nejsem mistr, taky se teprve učím. Pokud ještě nemáš žádnou zkušenost a nevíš, jestli tě to bude vůbec bavit, nebo co budeš vyřezávat, zatím moc neinvestuj do drahých dlát. Klidně si kup dvě - tři laciná dláta, ploché, duté, nebo "kozí nohu" a nějaký řezbářský nůž. Buď u firmy Molín, co inzeruje tady na webu nebo v Narexu. Nebo pro začátek třeba i opovrhovanou čínskou sadu (spíš pro děti, pod různými značkami) řezbářských dlát 12ks za 400, nebo od Narexu sadu šestidílnou Start za 950Kč https://www.narextools.cz/sada-rezbarskych-dlat-start-869200. Jako materiál zkus nejprve lípu, olši, břízu, co najdeš. Můžeš i z čerstvého dřeva, je měkčí, ale pak pracuje při vyschnutí. Pak přejdeš na tvrdší a krásnější dřeva a uvidíš, kterým směrem se dáš a podle toho budeš dokupovat nářadí. Začni třeba miskou, lžící, nebo jednoduchou figurkou. Jestli nemáš materiál, pošlu ti za poštovné krabici odřezků. Přeji hodně zdaru.
Tomáš N.
Návštěvník
#3 | Zasláno: 8. 12. 2018 21:15
Vladimír Pecholt
Ahoj Vladimire,mockrát děkuju za tvoje rady,dláta s nožem jsou objednány i s kouskem lípy pro začátek.Pokud bychom se mohli domluvit na pár odrezkach do začátku,byl bych ti za to moc vděčný a samozřejmě bych něco přihodil,cením si jakékoliv pomoci.
Vladimír Pecholt
Člen
#4 | Zasláno: 9. 12. 2018 10:13
Ahoj Tomáši, tak fajn, ty odřezky pošlu, přihazovat nemusíš, pošlu to v krabici, snad to stihnu do konce roku. Napiš mi adresu třeba na můj mail vpecholt@seznam.cz
Georg Haiduk
Člen
#5 | Zasláno: 11. 12. 2018 11:15
Sadou Start od NAREXU jsem taky začal a používám je pořád, jsou dobré, ale pfeil je pfeil.

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru