Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / Základy pro nováčka

Kamila
Návštěvník
#1 | Zasláno: 7. 2. 2018 10:22
Ahoj, chci si od Vás nechat poradit s dláty pro začátečnici. Jsem nadšenec do rukodělby, kreslení a klasických dýmek (briár nechme stranou), takže bych ráda začala odloubávat dřevo. Prosím o tip základní sady dlát a nože, se kterými už se dá o nečem bavit. Koukala jsem na Pfeily nebo Ebeny a další kovaná. Počítám sadu kolem tří tisíc za dláta plus nožík až dva, ať to s manželem pro začátek úplně nešvihne. Díky za tipy.

PS: pokud bych se v okolí Prahy a dál na východ mohla jít k někomu podívat pod ruce a taky sehnat kus lípy, byla bych moc vděčná, zákusky a vůbec. Kurzy jsou narvané nebo nejsou vůbec a jen tak dloubat si můžu doma. Díky.
Kamila
Návštěvník
#2 | Zasláno: 7. 2. 2018 11:50
Ještě chci dodat: pokud víte o levnějších dlátech nebo něco z druhé ruky, bylo by to skvělé! Ale ze zkušenosti s čímkoliv výtvarným mám ověřeno, že levným paskvilem zplodím jen další paskvil. Samozřejmě bych si to vše nejraději ošahala a nechci slevu zadarmo:)
Tomáš Hejhal (Hejkalíci)
Člen
#3 | Zasláno: 14. 2. 2018 10:56
Ahoj, já používám dláta Pfeil a jsem s nimi maximálně spokojený. Osobně sadu nedoporučuji, kupte si spíše dláta po jednom dle předpokládaného použití. Já jsem to ze začátku řešil zakoupením dvou velikostí pro každý požadovaný tvar dláta.
Kamila
Návštěvník
#4 | Zasláno: 14. 3. 2018 00:02
Ahoj, díky, bohužel už se stalo a máte pravdu. Ta nejmenší kozí noha je mi stejně jako velké rovné prakticky k ničemu (řekněme prozatím) a budu přikupovávat jiná - hlavně menší do hranatého U a velké V mi v tom základu chybí, ale kdo to mohl vědět, co budu vlastně dělat.

Jinak vaše tvorba patří k mým nejmilejším, ty bleděmodré pohádkové hodiny na Fleru jsou okouzlující:) Děláte vtipně, to se mi líbí.

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru