Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / Charakter.

Lupo Anetta
Člen
#1 | Zasláno: 19. 7. 2017 17:20
Stala se mi taková příhoda. Pani se u mně objednala sochu indiána. Udělal jsem a pak jsem se dověděl, že původně si to objednala u jiného "řezbáře", ten vzal zálohu 9000,- a celková cena měla být 18000,- Jenže, to co jí vyřezal, to se jen tak nevidí a je pochopitelné, že to odmítla a samozřejmě chtěla zálohu zpátky. No narazila. Pan, nějaký Radim Sibera, odmítá vrátit zálohu s tím, že prý je ta socha krásná. No nevím, ale dle mého nemá snad ani cenu palivového dřeva, ale o to nejde. Jde o to, že pokud se s tím chce někdo živit, měl by mít aspoň trochu oči a charakter. Nevím jestli by mi stálo par tisícovek za to abych si zkazil jméno, ale žel jsou i takoví. Já beru takové "dílo" pokud to někdo dělá jako koníčka a baví se tím, nikdo není dokonalý, jenže pokud se tím chce člověk živit...
No posuďte sami, zda by někdo z vás dal za toto 18000,- K porovnání dávám dvoufoto spolu s mým indiánem. Je to k zamyšlení a možná i vhodné do diskuze. Je to vše o nás o našem charakteru.

Přiložený soubor: ind.jpg

oldcrock
Návštěvník
#2 | Zasláno: 21. 7. 2017 14:10
Nejsem žádný umělecký kritik, ani se nijak nezabývám výtvarným uměním natož řezbářstvím. Už na první pohled je z foto zřejmé, že pan Sibera je pouhopouhý amatér, který se dostal ke kusu dřeva. Zřejmě má o svém uměleckém "cítění" ohromné představy. Ještě mu asi nikdo neřekl pravdu.
Luděk Burian
Člen
#3 | Zasláno: 22. 7. 2017 23:26 | Změnil(a): Luděk Burian
nooooo rozdíl v tom je......teď vážně, chtělo by to nějakou sebekritiku,tohle je i za tu zálohu dost. Mě se občas taky něco nepovedlo, ale pokud se to zákazníkovi nelíbí, tak si beru dílo zpět a prodám ho prostě jinde někomu komu se to líbí.

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru