Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / Začištění hran

Radek
Návštěvník
#1 | Zasláno: 24. 2. 2016 16:15
Chtěl bych vás poprosit o radu jak mám začistit hrany, vůbec si s tím nevím rady, i když mám dláta ostré pořád mám hrany z nečištěné viz foto. Děkuji za radu :)

Přiložený soubor: hrany.jpg

Hanka Čížková
Člen
#2 | Zasláno: 26. 2. 2016 11:44 | Změnil(a): Hanka Čížková
Radek
Ráda bych Vám poradila, ale vlastně nevím na co se konkrétně ptáte. Já z té fotky nevidím o jakých hranách je řeč. Ani co je to "bílé" vedle motivu listu ... jak je fotka rozmazaná. Jestli to je prach dřeva z broušení?
Moje univerzální rada by byla (i bez fotky). Ostrá dláta, opakované zkoušení začištění dláty či nožem a na něco třeba smirk? Prostě kvalitní dřevo a zkoušet a zkoušet... = každým novým snažením získáte praxi.
PS. Pozor, po smirkování už moc nepoužívat na výrobku dláta, mohla by se tupit. Nejlépe je smirkovat úplně ve finále.
Radek
Návštěvník
#3 | Zasláno: 1. 3. 2016 19:53
Myslím to v těch záhybech (hranách) mám tam pořád takové nedočištěné třásně tak jsem se chtěl zeptat jak se toho nejlépe zbavit, dlátama mi to nejde moc dobře dočistit.
joohaa
Návštěvník
#4 | Zasláno: 13. 5. 2016 00:33
Jedine prax

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru