Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / Využití úhlové brusky.

Petr Jirousek
Člen
#1 | Zasláno: 5. 10. 2015 14:03
Ahoj všici, potřeboval bych poradit. Vystačil jsem si zatím s dláty, ale teď dělám větší sochy z ořechu /průměr až 80 cm/ a nemám momentálně na slušnou carvingovou pilu. Pořídil jsem si rašpli a smirkový kotouč na úhlovou brusku a potřeboval bych ještě nástroj na hrubší ubírání/řetězový kotouč/. Má s tím někdo
zkušenost.
martin sustr
Člen
#2 | Zasláno: 5. 10. 2015 21:18
Ahoj,retezovy kotouc jsem vyskousel.Jak z hlediska efektivity tak i bezpecnosti by jsem ho nikomu nedoporucil.Osobne by jsem setril na dobrou pilu.M
Jan Paďour (Janek)
Člen
#3 | Zasláno: 6. 10. 2015 08:41 | Změnil(a): Jan Paďour (Janek)
Řetězák je dobrý efektivní nařadí ale vyžaduje velkou opatrnost a respekt! Doporučuju brusku alespoň 1000W, se zadní rukojetí, tak aby si brusku musel držet vždy dvěma rukama. Doporučuju taky stroj bez aretace spouště, protože když si vytrhneš kabel nebo ti bruska vypadne z rukou tak by se měla vypnout. Doporučuji ale také řetěz zanejtovat tak aby se nemohl protáčet ,jionak toho moc neuděláš. Osobně mám řetězák rozebiratelný tak abych mohl měnit řetěz za nový, používám ho především na čištění kořenů ,kde řetěz dostává zabrat, šetřím tak řetězy motorových pil.
Rapi
Návštěvník
#4 | Zasláno: 9. 3. 2016 17:41
Ahoj, kotouč s řetězem bych kvůli bezpečnosti nechtěl, ale osobně mám kotouč Kaindl a můžu jen doporučit. Teď už dělá i arbortech podobný a i za lepší cenu.
Miloš
Návštěvník
#5 | Zasláno: 1. 4. 2016 16:07
Ahoj. Jo ten kotouč nic moc. Efekt super ale nebezpečné jako blázen. 2 Prsty. Nemít dobré rukavice tak by bylo hotovo.

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru