Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / broušení na gumovém kotouči

Pavel Boháček
Člen
#1 | Zasláno: 21. 7. 2015 17:38 | Změnil(a): Pavel Boháček
Zdravím všechny,
máte někdo zkušenosti s broušením dlát na gumovém kotouči?
(otáčky,chlazení,atd)
Lila
Návštěvník
#2 | Zasláno: 21. 7. 2015 19:11
na gumovém kotouči si můžeš brousit tak maximálně svůj......
Pavel Boháček
Člen
#3 | Zasláno: 21. 7. 2015 20:04
Lila
kotouč mám doma,ale pouze nevím jaké jsou podmínky broušení a na tomto kotouči brousí i výrobce dlát,tak když o tom nic nevíš
nepiš blbosti.
Lila
Návštěvník
#4 | Zasláno: 22. 7. 2015 19:18
Pavel Boháček
tak buď tak hodný a napiš jak jsi ta dláta na tom gumáči spálil, pardom nabrousil...
Lila
Návštěvník
#5 | Zasláno: 22. 7. 2015 19:22
Pavel Boháček
jo ještě jsem ti chtěl napsat, že si dláta brousím jen 30let, tak že máš pravdu nic o tom nevím.....poraď něco, ale mimo gumáče se rád poučím...
Franta
Návštěvník
#6 | Zasláno: 24. 7. 2015 13:00
Mám malou dvoukotoučovou brusku z OBI a tam jsem jeden kotouč vyměnil za tzv. gumový (červený). A tenhle kotouč je dotažen nástavcem, na kterém je ještě sada kožených kotoučů různé tloušťky. Na ten gumový kotouč nedám dopustit, je to kotouč, který perfektně brousí - leští. Opravdu ubírání je tak malé, že odebírá jen ty jemné nerovnosti, které vznikají při běžném broušení na brusném kotouči a po téhle úpravě jen hladce vyleštím na kůži. Sám za sebe ho mohu doporučit a to jsem si vyráběl dláta prakticky jen sám. Až nyní jsem koupil 2 kusy "V" dlát, protože tam to kvalitně vybrousit do požadovaného tvaru je problém. Dláta a nože dělám převážně z ložisek a nebo závitníků.
Kdo by chtěl vidět na fotce, může napsat a já to vyfotím.
Pavel Boháček
Člen
#7 | Zasláno: 24. 7. 2015 13:18
Franta
Děkuji za odpověď a prosím ještě o ty fotky.Mám informace,že leštít pod vodou a na malé otáčky,zkusil jsem a super.
Nevím jak leštíš Ty.
Rapi
Návštěvník
#8 | Zasláno: 9. 3. 2016 17:31
Já na gumovém "potahuji" na brusce vyšších otáček, ale netlačím a celkem pravidelně namáčím dláto nebo nůž do vody a spálení se mi ještě nepovedlo :)

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru