Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / Čínská dláta

Tomáš Jedno
Návštěvník
#1 | Zasláno: 14. 3. 2015 15:41
Zdravím , asi nemáte někdo zkušenost tady s touto sadou ...nejde mi ani tak o tu směšnou cenu (3275,-) co to stojí jak o kvalitu zpracování ...Píšou že jsou to Sochařská dláta z dvojvrstvé papírové oceli s objímkou... Z té ocele se dělají i ty jejich špičkové hoblíky za 15 tisísc.... Chtěl jsem koupit něco na písmo a jemnější dočistovací práci ... na tu tvrdší mám crown a marpels ;-)

Přiložený soubor: fd.jpg

Tomáš Jedno
Návštěvník
#2 | Zasláno: 14. 3. 2015 15:45
Ještě tam mají tuhle sadu za stejnou cenu ...

Přiložený soubor: 223.jpg

Jozef Miklovič
Člen
#3 | Zasláno: 14. 3. 2015 15:57
nie vždy dlato robí majstra...
Tomáš Jedno
Návštěvník
#4 | Zasláno: 14. 3. 2015 16:07
Potřebuji vědet jestli se to nezlomí ...nepíšu tu nic o kvalitě mojí řezby ...byl jsem 8 let v irsku tak jsem si odtud přivezl spoustu dlát co jsem tam ponakupoval ... Tohle je pro mě španělská vesnice ...vypadají dobře ještě záleží jestli řežou dobře
Jozef Miklovič
Člen
#5 | Zasláno: 14. 3. 2015 18:15 | Změnil(a): Jozef Miklovič
Ahoj ani ja som to nemyslel zle, ale ak si to tak pochopil prepáč.
Existujú určité vodítka, ale doležitý je pocit pri práci.
- rezbárske dláto by malo mať 8hrannú rukovať, aby sa ti nepretáčalo a mal si
istotu v reze. Dovod sústružených rukovatí na rezbárských dlátach je
jednoduchšia výroba
- kvalitu ocele asi nezistíš, ak tak tvrdosť(na stolici Rockwell)
- ďalšia je cena. Je to také zvláštne vodítko ale ak sada 12 dlát stojí 3275,- tak
neviem. Ja mám jedno dláto za 2800,-

Procovať sa dá s kde čím, ale holt kvalita stojí peniaze. Skús sa pozrieť na dláta M-Stein. Nie sú určite najlepšie na celom svete, ale určite sú veľmi veľmi kvalitné. Sám ich mám 84ks a som s nimi moc spokojný a nie som určite sám.
A ešte jedna vec- veľa zdaru.
Jaroslav Hynek Mácha
Člen
#6 | Zasláno: 16. 3. 2015 20:31 | Změnil(a): Jaroslav Hynek Mácha
Tomáš Jedno + Jozef Miklovič

Tomáši,
neznám sice tato konkrétní čínská dláta, ale pořídíl jsem si jiná - takové nenabroušené polotovary. Po velké práci s výrobou rukojetí a nabroušení musím konstatovat, že materiál čepele je srovnatelný, ne-li lepší než co je na trhu. Objímka je z jiného horšího materiálu.

Už jsem tady o tom psal - téma Jaké nože a dláta?
#172 | Zasláno: 20. 12. 2013 11:31
http://rezbari.ceskatvorba.cz/forum/index.php?action=vthread&forum=1&topic=14&page=12 #msg1736

Josefe,
s "pravdami" o dlátech je to trochu jako s hodnocením fanoušků fotbalových klubů (nebo hokej atd.)
Mám pár stovek dlát a cením si jich podle toho, jak se mi s nimi řeže, jak drží ostří a jak padnou do ruky.
Většinou, když si dláto koupím, tak si ho musím "vylepšit", aby vyhovovalo mě. I M-Stein jsou po nakoupení jen "polotovar", kdybych měl s nimi takto dělat, riskoval bych, že bych si zničil ruce. Takže z rukojetí strhnu silnou vrstvu laku, zaoblím řezavě ostré hrany, aby nezpůsobovaly otlaky a puchýře. No a potom se dám do přebroušení břitu.
S Peterem Mészárosem se pár let znám a loni jsem ho na tyto nedostatky upozornil. Taky ho upozornil na amatérský překlad britské knihy o řezbářských dlátech.
http://rezbari.ceskatvorba.cz/forum/index.php?action=vthread&forum=1&topic=334

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru