Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / Řezbaři???

 Stránka Stránka 6 z 6:  ««  1  2  3  4  5  6 
Návštěvník
#76 | Zasláno: 9. 3. 2014 20:18
Oldřich Pokorný

Oldřichu, "CNC Art " není špatný nápad.

Dle mého, u plastik je neméně důležitý i sdělený obsah / myšlenka. Forma opracování dřeva může být klidně i rozdílná. U nás to jeden strýček vůbec neřeší a s úplným nadhledem říká: "Tož synku, všecko co sa dělá, je dobré." :-)
Petr Sládeček
Člen
#77 | Zasláno: 18. 3. 2015 20:16
:-)
Havlíček
Návštěvník
#78 | Zasláno: 30. 4. 2020 20:28
Do diskuse kopírování a kopírky.Jsem klasický kopírkář a dělám na kopírkách už 25 let.Podle příspěvků je jasné jak zkreslené informace jsou i mezi řezbáři .Kopírky jsou známé už z 18 století. Neměly elektromotory ale ruční pohon a dřevěné ramena dokonce i zvětšovačka na zvětšení soch.Ten kdo říká že kopírování je špatné tak by měl řezat třeba 20 barokních konzol 30x30cm a ne do 10 stejných výplní do dveří. Dále je to i o ceně pokud má někdo přístup ke státním zakázkám a stát mu zaplatí za opravu ruky hvězdáře na pražském orloj 40 000kč tak si opravdu může pohrát. Já jsem musel od začátku živit rodinu a splácet vybavení dílny.A ještě jedno.Překvapuje mě neznalost a nebo hloupost některých příspěvků. Vždyť model pro kopírku může vytvořit umělec sochař z hlíny klasickou cestou ,.Model se nechává schválit výběrovou komisí a pořád se může upravovat.Pak se teprve dává do kopírky a nebo do zvětšovačky.Za prvé úspora času to je i peněz a zůstává daleko více času na dodělání detajlú.Kopírka totiž udělá tak 80%práce.A informace že tu kopírky nebyly je zcestna neboť pažby k puškám se vyráběly už před 150 lety též na kopírkách a na Slovensku už byly kopírky za hluboké totalitě.Doufám že mi některý slovenských kolegů potvrdi zmám pravdu,A ještě řezání motorovou pilou taky neni zrovna echt!Přeju ať se daří a radím abychom spíše spolupracovaly nedoď nám nikdo nic nedá měly bychom táhnout za jeden provaz jak to udělali programátoři u zakázky na mýtný systém. Zdar.
 Stránka Stránka 6 z 6:  ««  1  2  3  4  5  6 

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru