Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / Řezbaři???

 Stránka Stránka 5 z 6:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
Lupo Anetta
Člen
#61 | Zasláno: 7. 3. 2014 20:08
Děkuju všem za názory a v duchu pořekadla - rád si vyslechnu tvůj názor i když s ním nesouhlasím - jsem rád že se tady par lidí vyjádřilo. Jen se mi u některých zdá že ne zcela pochopili o čem tato diskuze je. Tady nejde vůbec o to kdo čím a jak vyřezáva, nebo jakou techniku používá. Dokonce v jádru nemám ani nic proti kopírkám a chápu že když má někdo třeba zakázku na deset ,dvadset stejných kusů tak kopírka přijde vhod, jen se mi nezdá moc vhodné když někdo tady vystaví sochu kterou ani původně nevyřezal, jen prostě okopčil na stroji. Dokonce si dovedu představit že bych sám měl kopírku, živím se jen řezbářstvím a občas by to přišlo vhod. Určitě bych neměl tu odvahu vystavit mezi řezbářské díla něco co vyšlo ze stroje bez mého přičinění. Proto jsem jen uvažoval že by nebylo špatné zavést rubriku pro výrobky z kopírky a nemíchat to s ručními řezbami, je to o něčem úplně jiném. At se na mně zlobíte, ale ten kdo si půjčí sochu třeba ze sadry, okopčí ji na stroji a tu pak prezentuje jako svůj výrobek.... to není řezbář ani z daleka. A ještě jeden postřeh, někdo tady kritizoval motorovou pilu, k tomu řeknu jen jedno, ukaž mi jednoho řezbáře který se tím živí a nepoužije pilu, chtěl bych ho vidět když má kláda tunu a výsledné dílo třeba sto kilo, jak těch 900 kilo odstraní dlátama???? Jenže diskuze je o tom že je jedno jestli řežu pilou nebo dlátama, vždy musím použít svoji dovednost, smysl pro 3D vidění, fantazii a vůbec schopnost. Co z toho potřebuje kopírka???? Můžu být levý a nemít ani trochu fantazie, neumět ani zatlouct hřebík, prostě to hodím do stroje a ten to udělá.. pokud si takto někdo představuje řezbáře který zhmotnuje své fantasie, tak pak nemám co říct.
Návštěvník
#62 | Zasláno: 7. 3. 2014 21:09
To je pravda Lupo.
Když si představím že si někdo zadá a zakoupí originál a pak si ho dál kopíruje , šíří a vesele si prodává, není to moc příjemná představa. Navíc je to nezákonné. Jsem přesvědčen, že ta práce na kopírce musí přece trvat mnohem déle, než průměrně zkušenému zručnému řezbáři. No nechtěl bych poslouchat ten kravál,a dýchat ten prach. A čím jsem si docela jist, je to , že by mě taková práce vůbec nebavila. Pokud je to ale tak, jak píše pan Pokorný, pak tomu také rozumím. Že jde především o myšlenku. To je také pravda. Uznám že to také určitá cesta pro toho, kdo zatím není tak zručný. Jen ta cesta "frézaře" není moc můj šálek. Mám návrh Lupo, udělejme s nimi někde malou soutěž. :-) Možná pak někteří zjistí ,že tudy ta cesta opravdu nevede.
Vlastik Cigáň
Návštěvník
#63 | Zasláno: 7. 3. 2014 21:14
Vidím že se mi nezobrazilo se jméno. Zdraví Vlastik C.
Lupo Anetta
Člen
#64 | Zasláno: 7. 3. 2014 21:17
Tak pokud jde o to učit se, tak tudy cesta nevede, pokud chce někdo vyřezávat at to zkouší a pracuje, jen tak si dokáže rozvýjet talent, pokud nějaký má, ale myslím že žádná kopírka v tomto nikomu nepomůže, spíše naopak. Už jsem tu psal , že proto je mi stokrát milejší byt nedokonalé ,ale ručně vyrobené dílo. Přesně jak říkáš, člověk má ten správný pocit teprve z díla které vytvoří sám. A pokud jde o takovou soutěž, klidně bych byl pro, možná bych nebyl rychlejší než kopírka, ale kdo by měl lepší pocit z díla???
Lupo Anetta
Člen
#65 | Zasláno: 7. 3. 2014 21:24
Jen pro představu, dnes jsem tady vystavil medvěda, dělal jsem ho tři dny a ikdyž má docela úspěch a všem známím se líbí, ja vidím na něm že to není to co jsem si představoval, ale je málo děl se kterýma jsem spokojen a to nás nutí se dál zdokonalovat. Kopírka jen nudně udělá to co do ní člověk vloží, žádné pocity, bezduché..
Návštěvník
#66 | Zasláno: 7. 3. 2014 22:40
To máš Lupo pravdu, učit se na kopírce tudy cesta opravdu nevede.Ale akceptuji ji. Když jsme u medvědů, také jsem jich pár vyřezal. Když teď s odstupem času vidím toho svého prvního, nejraději bych jej dnes nakrájel na polínka.:-) Ale sousedi mi nedovolí. Je to o tom růstu a zdokonalování se. Stejně tak i v citu a vkusu. Přiznám že prosté řezby lidovějšího charakteru s přiznáním řezu, se mi dnes líbí více než "dokonale napoliturované interióvky " ,které mám také nějaké za sebou. Tam mi to také zavání až chladným pocitem odlitku. Ač třeba řemeslně dokonale provedené můžou působit taktéž nevkusně a bezduše. Mám asi různá období vnímání i nálady. Možnou výhodou je to že jsem docela nezávislý a si mohu tak dovolit řezat co chci, a na co mám zrovna náladu. Pak mě práce opravdu baví.
Vlastimil Cigáň
Člen
#67 | Zasláno: 7. 3. 2014 23:06
Zase mi to nepíše jméno i když jsem přihlášený.

Hele, Lupo, i ty kujóne, já prve špatně četl a myslel, že jsi toho medvěda řezal tři hodiny.:-)
Jestli Ti to nevadí zde. Co konkrétně vidíš na svém medvědovi jinak, než sis představoval? Jak výše píšeš. Všiml jsem si na něm něčeho, a zajímá mne zda se na tom oba shodneme. Jinak je v pohybu a fakt nemá chybu. Nemusíš mi odpovídat zde, můžeme se spojit mailem.

Dobrou noc zdraví Vlastimil Cigáň
Lupo Anetta
Člen
#68 | Zasláno: 8. 3. 2014 16:36
No ja ani pořádně sám nevím, prostě medvěd není podle mých představ, ale jak jsem již psal, jen s málokterým svým dílem jsem opravdu spokojen a pokaždé vidím něco co bych jindy udělal jinak, to je právě ta krása sebezdokonalovaní, o tom to řezbářství je a jedině tak se může naučit třeba i začínající řezbář, to je to co nikdy kopírka člověku nedá.
Luděk Burian
Člen
#69 | Zasláno: 8. 3. 2014 18:48 | Změnil(a): Luděk Burian
Jestli můžu k tomu medvědovi, mě se líbí má to "ducha" a co na něm nesedí? Mě se zdá, že je moc hubenej, úzkej v ramenou a krku. Ale jak řikám výrazově fajn....Jo a za tři dny? ...to já bych ho i s kopírkou dělal tři týdny.
Lupo Anetta
Člen
#70 | Zasláno: 8. 3. 2014 19:01
No, Luďku, nevím jestli je kopírka na dvoumetrové sochy , naštěstí :-) , ale ten medvěd měl být hubený, nechtěl jsem dělat typického jako z pohádky, těch je všude dost, tento má být vyhublý a vyhladovělý po zimě. Spíše jsem chtěl znázornit medvěda jako šelmu. Nerad kopíruju medvědy které jsou na každém rohu a rád znázorňuju pohyb, proto řežu pokud možno i bez obrázků a předlohy.
Návštěvník
#71 | Zasláno: 8. 3. 2014 23:16
Lupo Anetta
Napsal jsi to přesně, jde o to zkoušet, a přicházet na různé způsoby, na to není potřeba ani školy ani učitele, snad jen trošku toho talentu. Má dílna je kuchyňský stůl gumová podložka a svěrka. Můj ateliér paneláková kuchyň. Má výhoda, pracuji kdy chci a dělám co chci, a ještě manželka, která to vše trpí. Nevýhoda, mohu dělat jen věci do určitých rozměrů, ale mě to stačí. Nedovedu si představit, i když to nikomu neberu, že by mě někdo oslovil s konkrétním požadavkem na zhotovení určené třeba sošky. To bych neuměl, a ani bych se k tomu nepřinutil, to co dělám musí být prostě to co mě napadne a co dělat chci. Jinak přes léto jezdím přes Sviadnov často na kole, tak že ksyby ti to nevadilo někdy bych se stavi na kus řeči, a viděl jak se tvoří ve velkém .....
Jaroslav Rosík
Člen
#72 | Zasláno: 8. 3. 2014 23:18
Jaroslav Rosík
nevím proč to nenapsalo, byl jsem to já
Oldřich Pokorný
Člen
#73 | Zasláno: 9. 3. 2014 00:48
Vlastimil Cigáň
Vlastíku, to přihlašování mně štve, někde je chybička, musíme ji najít. Nedělá to, pokud jsi trvale přihlášen.
Lupo Anetta
Jak už jsem psal, rubrika pro kopíráky by technicky šla přidat, svůj účel by však neplnila, ten, kdo kopíruje, by to asi těžko přiznal.
Jinak v budoucnu bych chtěl zavěst ještě obor "CNC Art", kde by byly práce na cnc frézkách, modely, návody atd....
Jinak Vlastík má pravdu, práší to, řve to, a je to pomalejší než dláto.(kopírka)
Já si ji udělal, dělal jsem na ní nějaký nápis a pár misek a prodal ji.
Přesto si myslím, že je to stroj jako každý jiný a má v některých případech své využití.
Lupo Anetta
Člen
#74 | Zasláno: 9. 3. 2014 17:15
Jardo, klidně se stav, pokecáme, jen je lepší ozvat se předem, ne vždy tam jsem.
Jaroslav Rosík
Člen
#75 | Zasláno: 9. 3. 2014 19:06
Lupo Anetta
Jaroslav Rosík
Jasně napsal bych ti minimálně dva dny předem-mailem.Měj se JarRos
 Stránka Stránka 5 z 6:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru