Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / Frézka na oči

Jan Paďour (Janek)
Člen
#1 | Zasláno: 5. 9. 2013 08:29 | Změnil(a): Jan Paďour (Janek)
Ahoj, po návštěvě Husky cupu v Německu kde jsem zíral na vybavení světové špičky moto řezbářů s otevřenou pusou,a s ohledem na nekřesťanské peníze (frézka 20mm 17euro) ,jsem se rozhodl udělat si frezku na oči sám. Frézky jsem popsal tátovy a započal několikadenní vývoj, výsledkem je funkční frézka na oči v několika průměrech 12,16,20,30mm . Řezbáři osazují frezku na přímou brusku tak aby docílili efektu spáleného dřeva (černé oko) toto lze docílit pouze ve vysokých otáčkách , proto přímá bruska která má 30.000 obrátek , jelikož je toto nářadí poměrně nákladné (cca5.000) udělal otec jednoduché upínání na uhlovou brusku, kde jsou otáčky cca 12.000, což je pro efekt spáleného dřeva dostačující.
Ve vrtačce ,s ohledem na nízký počet otáček, tato frezka vykulatí oko ale neudělá zmiňovaný efekt (černé lesklé oko)
Neplánoval jsem tyto frézky vyrábět na kšeft , ale kamarádi kteří viděli výsledky tohoto pomocníka mi pořádně vybrali bedničku s těmito frézkami .
Tedy budete-li mít zájem je tato pomůcka k dostání i u nás v ČR za rozumné peníze
řezbě zdar, hřebíku zmar přeje Janek
jan.padour@tiscali.cz

Přiložený soubor: DSC_0633.JPG

Pavel Růžička
Návštěvník
#2 | Zasláno: 3. 1. 2018 16:40
Dobrý den,

pokud nabízíte tyto frézky, tak jste mi vytrhl trn z paty... :-) měl bych zájem.

Napište mi prosím cenu a domluvíme se.

S pozdravem

Pavel Růžička
725 656 485
pavelruzic@seznam.cz
Karčí
Návštěvník
#3 | Zasláno: 3. 1. 2018 18:04
Dobrý den
jsem ataterský kutil a rad vyřezavám.Je mi 74 let a tímto si dělam radost ke koci života .
Děkuji Karčí
Jiří Bláha
Návštěvník
#4 | Zasláno: 26. 4. 2023 19:22
Dobrý den, měl bych zájem o Vaše frézky na oči. Děkuji za odpověď, Bláha Jiří, tel 727 828 356
Roman Luňák
Návštěvník
#5 | Zasláno: 22. 2. 2024 10:11
Dobrý den ,měl bych zájem o sadu vašich frez. 776 733 931.
Roman Luňák
Návštěvník
#6 | Zasláno: 22. 2. 2024 10:12
Roman Luňák.

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru