Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / Drzosť a plagiárorstvo

 Stránka Stránka 2 z 3:  ««  1  2  3  »» 
Jozef Miklovič
Člen
#16 | Zasláno: 22. 12. 2013 21:38
Ahoj t.,
ono je všetko v poriadku ak sa kopírovaním učíš,tak robil som to aj ja. Ak však niečo preberám, mal by som na to poukázať. Ale zrovna tento prípad nie je o kopírovaní. Tú prácu som robil ja, ale meno tvorcu je iné. Nejde o prachy, tie som za prácu dostal, ale o hranicu ktorú je niekto ochotný prekročiť. Nech sa tieto korytnačky vyrábajú na bežiacom páse, to mi je jedno a vlastne je to aj určitým sposobom príjemné, vidieť že sa to ľudom páči. Ale tu je to inak.
Vieš ja som navrhoval stolík s barokovými prvkami, a trvalo mi to 3 týždne, mnoho papiera a nie je to ešte definitívne. A ak si predstavím, že niekto príde s metrom, foťákom a začne robiť presné repliky a vydávať to za svoju invenciu, no neviem. Neviem jako ste na tom vy, ale ja zatiaľ nie som v pozícii, aby som dostal zaplatenú aj duševnú stránku práce na 100%. Ale ako bolo uvedené, nemá zmysel sa tým trápiť,je taká doba, ale snáď sa mi to úsilie niekedy začne vraciať.
Držte sa.
Návštěvník
#17 | Zasláno: 23. 12. 2013 00:32
Tak nevim paďo.asi se neumim spravne vyžvejknout.kazdopadne jako predlohy pou!žívám fotky který udělám ja nebo je někdo kdysi udělal. Modelem ti dneska nikdo ne
postoji/mimochodem zasrana doba/taky se divam na stare mistry štětce/umět vidět krásu je dulezite/kazdopadne nejdůležitější je prvotni radost z dila,času stráveného s nim,a samozrejme z originality a nejvic z rukopisu,který nas stoji nejvíc času.
Tim prvnim jsem ti chtel rict,že Leonarda plaguji proto ze byl je a bude hodně dobrý!a on se na to diva s hora a ví ze byl první. Tak se na ne ..
a makejme na sobe . jinak vez zejsem tvůj kolega a kámoš a doufám ze me pozves na letokruhy/privezu svy poleno do ohne/naprosto souhlasim že prach jsem byl a v prach se obrátíma.priste pokecáme p něčem dalším, a na plagy uz serem,tesim se,co ty na to?
Matěj Venzhöfer
Člen
#18 | Zasláno: 23. 12. 2013 07:13
Lupo Anetta:
Zdar, takových "umělců" je žel víc, podívejte se třeba na stránky fyrmy sruby Pacák, má tam v oddělení - sochy - dílo tři sovy, je to ztažené z amerického netu, pravděpodobně a taky to prezentuje jako svůj výrobek, je to hodně trapné.

Dobrý den, pan Pacák tam má také fotky srubu který nestavěl a nestydí se.Srub stavěl můj táta s kolegy a já s ním dál interiér. No takoví je život. Matěj.
Jan Paďour (Janek)
Člen
#19 | Zasláno: 23. 12. 2013 14:51
Toto jsem někdy napsal na rezbárstvo SK, a víc už bych se s tím asi nezabýval.
Původně se mi na toto téma nechtělo ani nic psát, v domnění že k tomu vlastně ani nemám co říct,
Vidím ale že to některé z Vás dost trápí a štve.
Já to vnímám následovně-
ten kdo něco vymyslí a vytvoří nutí se přemýšlet a pracuje na sobě tak aby byl lepší ,za to ani nemůže je to v něm, touha ,vědění, umění , chuť něco stvořit, nutkání, posedlost, …. Jakýsi duch (vnitřní Já) který vám říká jak a co máte dělat . V takovém případě odcházíte od své práce spokojení ,smíření,klidní a s touhou a zvědavostí co z vás příště zase“ vyleze“ .
Ten kdo něco „obšlehne „ nenutí se přemýšlet a vidí za svou prací jenom peníze, v sobě žádného ducha nemá a nepěstuje ho , je duchem prázdný a pustý. Myslím že takový člověk se sebou není spokojený je vnitřně neklidný a nevyrovnaný. Je to loutka kterou ovlivňuje to či ono.
Takových lidí je strašně moc , je mi jich líto. Dnes bývají tito lidé často „ úspěšní “ ale věřte, není jim co závidět neboť jsou prázdní.
Vy kdož jste bohatí duchem nehleď na ty druhé k ničemu to není, obracejte se samy do sebe .Buďte šťastní že můžete klidně spát a že víte co budete zítra dělat, protože vás to samotné napadlo. Neboť toto je opravdové bohatství.
Krásné a klidné Vánoce všem!
Návštěvník
#20 | Zasláno: 29. 12. 2013 22:03
Tak shledávám že jsem si tu debatu asi neměl zavdavat .Bezděky používám starou leonardovu perspektivu,o motivu ani nemluvit! Asi s betlémy končím, toto nepodepisuji a nikam to nevěsim,dam to kamarádům, co mi sehnali tu lipu a zítra jiný šálek kávy. :-)

Přiložený soubor: 1388350787693.jpg

Zdeněk Kunc
Návštěvník
#21 | Zasláno: 20. 2. 2014 12:36
Ahoj Josefe, je to náhoda, četl jsem tvůj kritický komentář k soše želvy co jsi pro mně dělal...ale já jsem jí musel doladit, pamatuješ si jak to bylo, proč si jí nedodělal do konce? Zaplatil jsem ti to, já nepovažuji za důležité vydávat tvou sochu za mé dílo, ale mám firmu a pod sebou pár lidí, a je mi to líto, ale nebudu jmenovat každého kdo pro mě dělá. Jediné co pro tebe můžu udělat, že na svých stránkách napíšu pod fotografií, že jsi želvu děla ty.http://lacca.cz/restaurovani/socha/socha.php
Zdeněk Kunc
Návštěvník
#22 | Zasláno: 20. 2. 2014 14:20
Jozef Miklovič
Nemůžeš se mi divit, Josefe, když nezvedáš telefony a tady píšeš, že nereaguju na tebe, když jsi mi ani kvůli té věci ani jednou nezavolal a píšeš v komentáři, že nereaguju.....žádné plagiátorství, já si tu sošku od tebe objednal, zaplatil a sám odvezl a dodělal do konce, jestli si nepamatuješ proč si jí nedodělal, tak si na to vzpomeň a nepomlouvej mě kvůli své zaujatosti, že je to tvoje dílo.

Tak mě laskavě prosím nepomlouvej a raději mi zvedni telefon, nevím proč ho neumíš zvednout, ale lepší je si to vyříkat, než psát unáhlené závěry..

Těch zbytečných komentářů od tvých kolegů, kteří o věci něvědí nic, jen si podle tvého komentáře
myslí, že jsem sochu okopíroval. Tak si laskavě, prosím rozmysli než o někom, něco napíšeš aby to bylo objektivní. Zdeněk Kunc

http://lacca.cz/
Zdeněk Kunc
Návštěvník
#23 | Zasláno: 20. 2. 2014 14:26
Myslíš si o sobě jak si dobrý řezbář a já vím, že jsi, akorát si ztratil objektivitu, soft příteli....
Zdeněk Kunc
Návštěvník
#24 | Zasláno: 21. 2. 2014 01:23
Želva, kterou dělal Josef z větší části.

Přiložený soubor: foto 1245.jpg

Zdeněk Kunc
Návštěvník
#25 | Zasláno: 21. 2. 2014 01:31
želva Josefa

Přiložený soubor: foto 1247.jpg

Jozef Miklovič
Člen
#26 | Zasláno: 21. 2. 2014 06:05 | Změnil(a): Jozef Miklovič
Čau Zdenku,
konečne sa znova stretávame. To že to tu vysí, je dosledok toho čo sa stalo. NIKDY som netvrdil,že si niaky prevít, ale asi máme obaja pokazené telefony. Ja som sa snažil s tebou spojiť tak milion krát. A to mi mozes veriť alebo nie. Nie nemyslím si aký som veľký rezbár, práve naopak. Ja som ťa mal za naozajstného kamaráta,konečne som našiel človeka,ktorý vie o čom je táto profesia a dobre sa mi s tebou bavilo. Ale musíš uznať,tú želvu som robil z veľkej časti ja. Tú "najblbšiu" prácu, z plného vysekať, dať tomu tvar. Áno máš pravdu a nech to všetci vidia,želvu som ti dal pred dokončením, ale myslím,že bola tak na 87 percent. A keď nájdeš na nete prácu s takýmto podielom svojej investície, čo si o tom pomyslíš. Nechcem tu prať špinavé prádlo, to tu na to neslúži a preto si to nechám pre seba. Len ešte jednu vec na záver. Keď sme sa spoznali, naozaj som mal z toho radosť. Volal som ti po tejto práci veľa krát a ty dobre vieš prečo,ale to číslo bolo hluché. Ja som živnostník, je si nemožem dovoliť nezdvíhať telefon. Chcel som sa s tebou stretnút a len si pokecať a tá vec čo je ešte medzi nami, a ty dobre vieš čo myslím, na tú sa vykašľať. Moj svet nestojí na prachoch a aj preto je mi ľúto,že som stratil priateľa a to ma sere najviac.
Ešte jedna vec. Ak sa chceš so mnou zkontaktovať,musíš mi napísať mail,pretože mi odišla sim karta so všetkými kontaktmi,čo ja musím teraz riešiť.
Čo sa týka sochy na tvojich stránkach, je to moja práca,ktorú ti pán Bukovský zadal zkopírovať. Ty si nebol pri procese výroby, tak nemožem mať dostačujúce informácie a nevieš ako to bolo.
Cez to všetko ti prajem aby sa ti darilo a mrzí ma,že to takto skončilo. A to myslím bez srandy.
Návštěvník
#27 | Zasláno: 7. 3. 2014 17:45
Vážený pane Kunc,
je dobře že jste zde poskytl i foto, protože právo autorské k dílu vzniká okamžikem, kdy je dílo vyjádřeno v jakékoli objektivně vnímatelné podobě. A tak myslím a je naprosto přirozené , že autor má právo osobovat si autorství, včetně práva rozhodnout, zda a jakým způsobem má být jeho autorství uvedeno při zveřejnění a dalším užití jeho díla.
Navíc myslím že spoluautorem není ten, kdo ke vzniku díla přispěl pouze poskytnutím pomoci nebo rady technické, administrativní nebo odborné povahy nebo poskytnutím dokumentačního nebo technického materiálu, anebo dokonce ani ten ,kdo pouze dal ke vzniku díla podnět.

Jediné co pro tebe můžu udělat, že na svých stránkách napíšu pod fotografií, že jsi želvu děla ty.

To budete muset! :-) Myslím si že "chlubit se cizím peřím" a využít za účelem přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu službu, která neoprávněně zasahuje nebo zasahovala do práva autora, není dobré.

Tolik můj vyjádřený názor. S pozdravem V. C.
Pepa
Návštěvník
#28 | Zasláno: 9. 3. 2014 21:16
Schodou okolnosťí sem našel na jiných web stránkách pravďepodobňe ,udajného umňelce co si hraje na řezbáře.To co sem viděl by udělalo malé dítě .Ty ceny za které to prodává hamba.Tohoto člověka je my upřímně líto,jeho drzost je opravdu neskutečná .
Jarda
Návštěvník
#29 | Zasláno: 15. 3. 2014 18:34
Zato malé dítě by nenapsalo ty hrubky. Chce to taky při psaní trochu myslet.
Maja
Návštěvník
#30 | Zasláno: 29. 5. 2014 14:54
Přestože diskuse je již rok stará, dovoluju si k tomu něco:
okopírovaná želva je sice řezbářsky jakž takž zvládnutá, ale ta skříň - tu už neměl asi kde okopírovat, tak je zoufalá, bez fantazie a prostě nevkusná... Tu bych doma mít nechtěla ani zadarmo. Takže je vidět, že pán, který kopíruje, nemá fantazie ani za nehet - akorát dovede prostě krást nápady...
Protože i do výroby skříně se dá vnést něco vkusného (třeba jen vkusné úchytky).
Skříň je jako z levného nábytkového řetězce....
Ale naštve to...
Je fakt, že nejlepší je asi na netu nic nevystavovat...
Ale: "když dva dělají totéž - nikdy to není totéž".
Zdravím všechny
 Stránka Stránka 2 z 3:  ««  1  2  3  »» 

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru