Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / Smolení pohárků

Martin Chochola
Člen
#1 | Zasláno: 16. 7. 2013 15:53
Ahoj lidi

Omluvte začátečníka, toto téma jsem tu zatím nenašel a navíc mám pocit, že patří spíše do bednařiny.

Jde mi o to, čím vysmolit dřevěné pohárky které jsem vyrobil pro děti na tábor. Jabloňové dřevo je zatím ošetřeno olivovým olejem a včelím voskem, ale rád bych si vyzkoušel i výše uvedené. Je mi jasné, že je možnost běhat po lese a hledat borovou smolu, pak ji vařit, atd., ale třeba existuje nějaký hotový produkt pro tento účel vhodný.

Předem díky za odpovědi

Monte-x
Milan Štoksa
Člen
#2 | Zasláno: 16. 7. 2013 21:21
brachu to není jen tak :)
praskyřice se vaří naše neboli dá se použít kalafuna a pak ještě čínská pryskyřice obě se rozvaří pak se přidávají další ingredience ale to je téměř tajmství bednářů poměry a další produkty aby výsledná hmota byla dvrdá ale přitom vláčná aby to nepraskalo
Martin Chochola
Člen
#3 | Zasláno: 17. 7. 2013 12:47
Máme i loubkové poháry od člověka který dělá bednařinu v Plzni v pivovaru a stejně to praská - ale i tak to celkem těsní. Pro běžné účely by to bylo dostačující.
Milan Štoksa
Člen
#4 | Zasláno: 18. 7. 2013 11:21
to je právě ta alchymie aby to nepraskalo pak je to něco uplně jiného viděl bych to jak pomoct dovést a vysmolím recept se mi nechce pustit jen tak do světa to by mi kamarád bednář neodpustil:)

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru