Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / Stubai

 Stránka Stránka 2 z 2:  ««  1  2 
Milan
Návštěvník
#16 | Zasláno: 18. 7. 2012 21:42
svaťa
OK ty podrobnosti by kolem platby by se mi hodili abych věděl, Jinak co se týče profilů přemýšlím o těchto dlátech profil/šířka: 1/8, 3/6, 6/12, 10/8, 11/3, 12/4
asi tyto by to zhruba byli.
Ještě poznámka narazil sem na tyto dláta byla by taky dobře použitelná??
http://www.mstein.eu/index.php/cms/sk/products?&c_id=21
svaťa
Návštěvník
#17 | Zasláno: 19. 7. 2012 13:37
Milan
Dobrá budu tě pak informovat, jinak stále nevím, co hodláš vyřezávat pokud ale chceš docílit i detailu vyměnil bych profil 11/3 za profil 11/1 nebo lépe i za 11/0.5
Milan
Návštěvník
#18 | Zasláno: 19. 7. 2012 14:35
svaťa
Ja bych to řekl zatim spíš budu vyřezávat nějáké ty jednodušší sošky,ornamenty, lžíce a misky a podobně nic co by bylo něják moc náročné.
Zatím něják moc do detailu ani nepotřebuju jít napřed se pořádně naučit hrubý ale né moc hrubý tvar...
Tak aspon tedy si koupim dláto 11/1 to mi bude prozatím stačit..

tady je foto mé první sošky,má to být Viking a použil sem jen na něj 3 dlátka : od narexu ploché šíkné a půlkulaté (řada woodline) a od pfeilu 3/12 jako materiál sem púoužil olši..

Přiložený soubor: DSC03840.JPG

brano
Návštěvník
#19 | Zasláno: 19. 7. 2012 16:24
svaťa:
Ještě poznámka narazil sem na tyto dláta byla by taky dobře použitelná??http://www.mstein.eu/index.php/cms/sk/products?&c_id=21

Pokiaľ chceš rezať aj tvrdé drevo,ako si spomínal, počítaj s tým, že budeš pri práci používať aj kyjaničku (palici). Dláta určené na DREVOREZ A LINORYT nie sú v tomto prípade vhodné. Pre začiatok si objednaj iba rovné dláta s označením R. Prehnute dláta asi ešte nevyužiješ. Doporučujem ešte R 4/20,25 alebo 3/20,25 je dobré na openiažkovanie väčších plôch. To rovné 1/8 by som si radšej vybrúsil z nejakého stolárskeho dláta.
svaťa
Návštěvník
#20 | Zasláno: 20. 7. 2012 22:34
Brano má pravdu, pokud chceš řezat do tvrdého tak dláta jak ti píše. Dej na něho jeto profik a ví hlavně očem píše, radí ti dobře. Jinak na ornamenty je ten profil správná volba a do detailu bys právě na řezbě aspoň občas měl jít.
Návštěvník
#21 | Zasláno: 21. 7. 2012 16:49
Ok pokusim se, ono bez těch detailů to neni ono...
Milan
Návštěvník
#22 | Zasláno: 21. 7. 2012 16:50
Zapoměl sem se podepsat...
svaťa
Návštěvník
#23 | Zasláno: 23. 7. 2012 14:30
Milan
Ahoj, tak jsem dláta ráno obdržel, poštovné bylo jak jsem už psal 13,09 euro a platil jsem vše v Kč v úterý 17.7 je pan Mészároš poslal a dnes ráno přišlo všech šest dlát v pořádku. No nic letím teď do dílny je skusit a hlavně si na ně udělat nějaký kufřík. Hezky ho vypolstruji pěnovkou to aby pěkně ležela v kufru jako na peřince. Tak čau a držím palce aby i tobě to vyšlo a brzo jsi si udělal také radost z novýma dlátama.
Milan
Návštěvník
#24 | Zasláno: 23. 7. 2012 18:18
svaťa
Ahoj, děkuji ti za informace a až obdžím peníze z brigády tak si nějáké objednám, sem zatim student..
Zatím mám jasné tyto dláta : 3/6, 4/25, 11/1, 12/4 + kámen rozsutec.
Dále ještě musím popřemýšlet jaká dlátka si vezmu.
svaťa
Návštěvník
#25 | Zasláno: 25. 7. 2012 11:49
Milan
Ahoj, pokud chceš dělat sošky popřípadě sochy a masky tak potřebuješ i větší dláta než jsi uvedl. Ale pokud chceš dláta kterýma budeš dělat menší věci jako například ty ornamenty a tak podobně tak pak ano. Pokud budeš chtít ktěm co jsi uvedl i jiné profile obědnej si ty co ti uvedl Brano, jak jsem už napsal, ví o čem píše. Tak ať se daří a jsi hlavně spokojený jak v životě tak i v tvorbě.
Milan
Návštěvník
#26 | Zasláno: 25. 7. 2012 14:23
Ok, tobě at se taky daří.... Já až mi přijdou a něco vyrobim tak dodám foto...
Milan
Návštěvník
#27 | Zasláno: 21. 8. 2012 20:11
svaťa
Zkusil sem použít také i nůž a jedno dláto a takto to dopadlo..
Jako materiál sem použil větev z hrušky..

Přiložený soubor: DSC03971.JPG

Přiložený soubor: DSC03983.JPG

svaťa
Návštěvník
#28 | Zasláno: 23. 8. 2012 09:59
Milan
Ahoj Milane, no není to špatné a to neříkám jen ze slušnosti. Dobře si svou práci ulož někam kde nepříjde k úhoně a časem se kní vrať. Z odstupem času kdy získáš zkušenosti a zdokonalíš se ji můžeš třeba i dokončit nebo předělat. Ikdyž v jednoduchosti je samozřejmě také krása, ale přes ní se dostat i dál. Myslím tím najít cestu k detailnějšímu zpracování. Ale drž se za každou cenu svého rukopisu jen tak se můžeš dále rozvíjetse a netápat tak v postupech zpracování. Umě máš palec na horu a už teď se teším že za par let a možná i dříve z hrdostí budu moci říct že tohohle pana mistra řezbáře jsem znal ještě v jeho počátcích kdy si hledal svůj styl zpracování.
Milan
Návštěvník
#29 | Zasláno: 23. 8. 2012 20:19
svaťa
Učím se pomaloučku polehoučku jak já řikám metodou pokus omyl, něco mě napadně tak to zkusím vyřezat bud se to povede a nebo nepovede...
Ted jen čekám až dostanu peníze za brigádu abych si mohl nějáká ta dláta.... jelikož sem ted dostal cca 0,75 kubíku lípy a některé ty špalky dosti velké až o průměru cca 40-50cm tak sem se rozhodl koupit si 2-3 větší dláta abych mohl zkusit i tu sochu... mám doma pak ještě 3 větší špalky švestky, 4 špalky metr dlouhé hrušky, 2 ořechové fošny a nějákou tu osiku, jabloň, jírovec a olši... takže si myslím že materiálu mám dost ke tvorbě...
Dan
Návštěvník
#30 | Zasláno: 9. 5. 2020 17:15
brano
Tak záleží jestli objednáváte z eshopu a peníze budete posílat převodem tak banka tu částku automaticky převede na eura podle kurzu a za nějaký malý poplatek, jinak já když objednávám třeba nějaké věci z EU tak přes tyhle dopravce a tam se platí v Kč. A při častějším doručování tam mají i nějaké slevy..
 Stránka Stránka 2 z 2:  ««  1  2 

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru