Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / Potřebuji tlustší fošnu - lepení

radun
Návštěvník
#1 | Zasláno: 19. 5. 2012 17:18
Dobrý den, právě řeším takový problém: mám doma jen lipové fošny (přesněji odřezky) tlusté 5 cm; na menší postavičky mi to zatím stačilo, ale teď pořebuju jednoho tlustého slona a přemýšlím, jestli mám shánět vhodné lipové dřevo nebo stačí prostě nechat sjet dva kusy na hoblovce -- z toho co mám doma -- a slepit je k sobě; pokud se to tak dělá. Případně čím je nejlépe slepit. Děkuji.
jozefmiklovic@s eznam.cz
Návštěvník
#2 | Zasláno: 20. 5. 2012 07:43
Radun,
lepenie dreva má nie len výhodu šírky ktorú získaš, ale aj to že sa drevo stane stabilnejším. Ale prináša to aj malý háčik. Doležité je vedieť kde máš pravú a ľavú stranu na materiáli a potom sa podľa toho orientovať. Ja pri lapení používam tento postup: na šírku striedam ľavú a pravú stranu
na silu(hrúbku) pravú s sebe
Týmto postupom eliminuješ na minimum pnutie v dreve a prípadné deformácie.
Samozrejme to platí u suchého dreva. A ešte jedna maličkosť. Skontroluj si ako idú vlákna, aby si do polovice narezal jedným a potom opačným smerom.
Tak to robím aspoň ja a zatiaľ žiadny problém.
radun
Návštěvník
#3 | Zasláno: 21. 5. 2012 11:51
jozefmiklovic@s eznam.cz
Mám spíš strach, aby pravá a levá strana slona neměla jiný odstín nebo aby slepené místo nebylo v půli vidět: slon bude bez povrchové úpravy. Pevnost v mém případě nebude hrát moc roli (slon bude velký do 20cm), ale díky za radu do budoucna se mi to bude hodit. Na směr vláken si dám pozor, to by mi bývalo nejspíš netrklo.
Návštěvník
#4 | Zasláno: 22. 5. 2012 21:55
Pokud to nebudeš mořit, tak bych se barevných rozdílů a slepeného spoje nebál, nebude to skoro vidět a běžně se to tak dělá.
radun
Návštěvník
#5 | Zasláno: 23. 5. 2012 12:12
Návštěvník
OK. nebudu váhat a slepím to; jakmile seženu někoho kdo mi to sjede na hoblovce. (Už to vidím, jak v tom našem velkoměstě se na mne s tím kouskem dřeva budou truhláři tvářit.) Mám doma lepidlo Herkules nebo je lepší použít nějaké jiné?
jozefmiklovic@s eznam.cz
Návštěvník
#6 | Zasláno: 23. 5. 2012 12:38
Ja osobne nelepím Herkulesom, takže netuším. Ja lepím Rakolom(Racolom) a zatiaľ vždy držal. Myslím že v dielniach im nebude až tak vadiť, keď ti troch dajú. Poriadne si to stiahni a nechaj vytvrdnúť. Žiadne "za 40minút je to suché" a potom sa ti to začne rozliepať. Ak ti na tom záleží a máš čas, nechaj to cez noc a máš istotu. Ale všetko je samozrejme na tebe.
Veľa zdaru

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru