Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / Rotarex

sochyzedreva@se znam.cz
Návštěvník
#1 | Zasláno: 3. 5. 2012 10:17
Chtěl bych se zeptat, jestli už někdo z řezbářů vyzkoušel rotační rašple od firmy Rotarex?http://www.rasple.cz/ Na videu to vypadá velmi dobře, odběr materiálu je rovnoměrný a plocha hladká, jen by mě zajímalo, jak bude vypadat na čerstvém dřevě.
Janek
Návštěvník
#2 | Zasláno: 3. 5. 2012 23:45
ahoj, taky mi to přišlo do pošty, kotouč s označením R4 je zajímavý, ale ta příšerná cena!! Zajímalo by mě co to vydrží, když vezmu řetězákem hřebík tak vyměním řetěz a jede se dál, tendle kotouč se po ztupení asi vyhazuje tedy 750 v háji. Takže prozatím si vystačím s řetězem a fibrem zrno 16, a za 750 si koupím novou úhlovku, abych to nemusel přehazovat :)
sochyzedreva@se znam.cz
Návštěvník
#3 | Zasláno: 4. 5. 2012 10:55
Před 5 lety jsem si pořídil rašplovací kotouč od ?BOSHe? za 500,- , už moc nebere, ale loni jsem dostal podobnej R1, od neznámé, asi polské firmy, za 150,-, jenže ten je jakoby špatně vycentrovanej a trošilinku háže, ale bere dobře, říkám si, za zkoušku to stojí, takže to vyzkouším a poreferuju, prej to u nás prodává ta firma teprve týden. Objednal jsem si R4 a RX.
Hanz sochyzedreva@se znam.cz
Návštěvník
#4 | Zasláno: 13. 5. 2012 14:18
Tak už mám ty rašple doma, musím je pořádně vyzkoušet, vypadá to, že povrch bude hladší než po jiných rašplovacích kotoučích, takže by nemusely tolik ubejvat šmirgly.
jofr
Návštěvník
#5 | Zasláno: 24. 5. 2012 12:04
Hanz sochyzedreva@se znam.cz
tak povídejte jaké sou první pokusy stěma rašplovacích kotoučů?jak to vypadá ujdou a neodejdou rychle?přemýšlím taky o něm .
Návštěvník
#6 | Zasláno: 26. 5. 2012 19:33
já to taky vyzkoušel a zatím jsem spokojený
Hanz sochyzedreva@se znam.cz
Návštěvník
#7 | Zasláno: 27. 5. 2012 19:15
jofr
Jsou to dobrý kotouče, jen se striktně musí dodržovat bezpečnost, nezapomenout, že se pilovej kotouč na R4 může kousnout a odskočit. Já na to zapomněl a trochu mě to vzalo přes levý stehno, bylo to na štychy. Chtěl jsem vyzkoušet 2 v 1om a potrestala mě moje zbrklost, takže názor: když řezat, tak řezací kotouč, když brousit, tak rašplovej - jistota.
jofr
Návštěvník
#8 | Zasláno: 27. 5. 2012 21:12
no vyda,pak že něco se nenajde helejte ale tady sou taky kotouče co vy na to myslím že sou levné myslím ten scraper http://www.ideaimport.cz/ideaimport/eshop/1-1-NASTROJE-DO-UHLOVE-BRUSKY/11-3-brusne/5 /10-SCRAPER
Hanz sochyzedreva@se znam.cz
Návštěvník
#9 | Zasláno: 28. 5. 2012 07:29
jofr
Návštěvník
#10 | Zasláno: 28. 5. 2012 12:07
Hanz sochyzedreva@se znam.cz
dobré ale ta cena?
Hanz sochyzedreva@se znam.cz
Návštěvník
#11 | Zasláno: 28. 5. 2012 23:17

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru