Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / Voskování

Návštěvník
#1 | Zasláno: 18. 4. 2012 20:48
Zdravim. Chtěl bych se zeptat jak voskujete řezby nebo plastiky. Zatím jsem všechny výrobky jen mořil nebo lakoval a chtěl bych zkusit i něco jinýho.
Diky za odpovědi.
Návštěvník
#2 | Zasláno: 19. 4. 2012 22:02
Ahoj a zdravím,
voskování provádím takto:
vosk ( já používám včelí) rozpustím v terpentýnovém oleji nebo v technickém benzínu. Pokud použijete terpentýn trváto déle než řezba vyčpí. Zpočátku je to velice příjemná vůně smůly, ale počase je z toho bolehlav :-). Technický benzín je bez problémů.
Pro rychlejší rozpoštění vosk nastrohám a poté ve sklenici pomocí jiného hrnce s vodou zahřívám. Zahřívání provádím tak dlouho než se vosk absolutně nerozpustí a stane se obsah ve sklenici čirou tekutinou. Pak používám tuto zahřátou směs přímo na řezbu. Mám vyzkoušeno, že lze použít i stříkací pistoli. Po zaschnutí použiju k vyleštění hadr nebo kartáč. Pokud se mi povede nanést větší množství vosku nežli je dobré, použiji fén. Vosk se opět zahřeje a vsákne se do dřeva a problém je vyřešen. Voskování doporučuji pro řezbu do interiéru. Na omak a vůni je to jedinečné a dodává to řezbě na atraktivitě.
Tak ahoj a přeji ostré dláta a všech pět pohromadě ( myslím prstů na levé ruce pokud jsi pravák :-)))
Radek Smejkal
Návštěvník
#3 | Zasláno: 23. 4. 2012 18:20
Diky. Zatim se mi daří řezat všema prstama. Rady a typy určitě použiju.
Martin
Návštěvník
#4 | Zasláno: 4. 5. 2012 19:55
Dobrý den, jsou tu super rady a už jsem hodně pochopil. Jen mi chybí, nebo nemůžu najít jak do vosku naředěném v terpentínu dám barvu. Jedná se mi o to, že se pokouším a začínám vyřezávat, sám sobě podložky pro trofeje. Má se použít nejdřív mořidlo a pak vosk? Nevím a prosím o radu. Předem děkuji.
Návštěvník
#5 | Zasláno: 5. 5. 2012 19:21
Zdravim. No já teda nevim ale ujá bych to asi prvně namořil. Myslim si že ten vosk by to něměl nejak znehodnotit ten mořenej povrch, jako že by tam udělal fleky. Ale rači to napřed zkus na nečem nanečisto.
A nebo vim že se dají koupi i barevný prášky nebo hlinky, ted nevimamjak se temu odborně říká, kerýma se dajo přibarvit tmele tak můžeš zkusit i toto.
Přeju mnoho úspěchů a at se dílo daří
Martin
Návštěvník
#6 | Zasláno: 6. 5. 2012 23:23
Návštěvník
Děkuji za rady. Zkusím.
Návštěvník
#7 | Zasláno: 14. 5. 2012 07:33
Nejprve mořit !!! a potom voskovat. Při moření nevniká ostrý přehod, ale mořidlo se částečně vsákne i do jiné (nechtěnné) plochy. Jedná se přibližně o 1-3 mm u lípy bych typl, že to může býti i o 2 mm více.

Marcel
Řezbářek
Návštěvník
#8 | Zasláno: 15. 5. 2012 22:41
Martin
Návštěvník
#9 | Zasláno: 16. 5. 2012 18:17
Už jsem koupil vše potřebné a nemůžu se dočkat výsledku. A vosk jsem koupil v prodejně s včelími produkty. Je to cihla o váze 500g za kterou chtěli 50 kč.

Přiložený soubor: 16052012(001).jpg

Martin
Návštěvník
#10 | Zasláno: 18. 6. 2012 21:23
Myslím, že se povedlo. Nechám posoudit jiné. Moje druhá podložka.

Přiložený soubor: Podložka menší.jpg

JG
Návštěvník
#11 | Zasláno: 31. 7. 2012 10:42
Martin
Moc pěkná! Jak dlouho řezbuješ? Jsem na úplném začátku, doufám ,že období hledání se nebude dlouhé. Podložky by se mi taky líbily, pokud by byl odbyt. Jaké používáš dřevo?
michal
Návštěvník
#12 | Zasláno: 7. 8. 2012 13:24
Ja používam rozpustení včelívosk v terpentíne a pridávam tam ešte lanoví olej . a vyzerá to asi takto , Viac na http://mspodlozky.webnode.sk/

Přiložený soubor: 12-35 - kópia.JPG

Martin
Návštěvník
#13 | Zasláno: 26. 8. 2012 22:49
JG[/b]
Začátek je pro mě ještě hodně daleko. Hledám a hledám jak na to. Nevím, kdy udělám tak pěknou podložku jako Michal.

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru