Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / Překližka a dýhy (okolí Olomouce)

Roman Olšaník
Návštěvník
#1 | Zasláno: 12. 4. 2012 19:00
Dobrý den
Chci Vás požádat o radu. Dají se sehnat samostatné vrstvy na překližku, abych si ji mohl doma slepit? Abyste mi porozuměli, chci si vyrobit vlastní longboard a při shlédnutí videí a návodů na netu jsem viděl, že si lepí vrstvy k sobě v několika vrstvách aby dosáhli dané tloušťky.
Dále se chci zeptat kde se dají kupovat dýhy na intarzii?
Děkuji za jakoukoliv informaci.
Roman
jozefmiklovic@s eznam.cz
Návštěvník
#2 | Zasláno: 12. 4. 2012 23:25
Tam kde kúpiš dýhy na longboard, tam zoženieš aj na intarzie. Možno na ten longboard si pýtaj silnejši(od 1 mm) aby si ho nelepil dlho. A nezabudni vrstvy krížiť o 90 stupňov na seba.
Ak si do vyhľadávača zadáš slovo "dyha", určite ti niečo vypadne v tvojom bydlisku.
Matěj Konečný
Návštěvník
#3 | Zasláno: 27. 12. 2012 00:19
Jako student v oboru Operátor dřevařské a nábytkářské ýroby snad dobře chápu že dýhy se kříží aby se nedeformovaly, ale zatím sem neviděl že by se tohle pravidlo při výrobě longboardů dodržovalo. Vážně je to tolik potřeba ?
Jozef Miklovič
Člen
#4 | Zasláno: 28. 12. 2012 14:37
Čau Matej,
kríženie dýh pri vrstvení je pravidlo číslo 1. Týmto sposobom dosiahneš to, ze výsledný produkt bude pevný vo všetkých smeroch, čo je v tvojom prípade asi najdoležitejšie. Ak by si lepil dyhy na seba v len jednom smere, pevnosť by bola po dlžke vačšia ako naprieč, čo by nebolo v danom prípade výhodné. Ak chceš aby dyhy splňali aj funkciu pohľadovú, potom prvú a poslednú dyhu daj v jednom smere. A nezabudni, že počet vrstiev musí biť nepárny. Keď tak ešte napíš.
Roman Olšaník
Člen
#5 | Zasláno: 29. 12. 2012 11:22
Ahoj. Díky za odpovědi. Určitě budu dávat dýhy do kříže při lepení a zároveň to zalisuji do daného tvaru. Zabráním tím deformace longboardu do vrtule.
Každopádně dám vědět jak to dopadlo.
Mějte se
David Šollar
Návštěvník
#6 | Zasláno: 11. 8. 2013 22:55
zajímalo by mne jak to dopadlo Matěji ? plánuji také vlastní výrobu. dík za odpověd
d.sollar92@gmail.com
Jáchym
Návštěvník
#7 | Zasláno: 7. 4. 2014 10:36
taky se chystám na výrobu, jak dopadla ta výroba?

jakou překližku jste použili - co bude lepší: 5x 2mm nebo 3x 3mm
- březová překližka?
kdyžtak na Solar.Jachym@seznam.cz
karel kalousek
Návštěvník
#8 | Zasláno: 8. 6. 2015 06:28
Zdar chlapi.staci bohate 3x3mm preklizka a pu lepidlo kleiberit.da se hezky tvarovat a pevnost je vic nez dostacujici a je s tim min prace nez vrstvit pasky dyhy.vytvoril jsem takhle uz par modelu a vsechny jsou funkcni i v delce nad 110 cm.
Kamilovec
Návštěvník
#9 | Zasláno: 1. 7. 2016 13:09
Pokud je Brno ještě v okolí Olomouce :) tak zkuste kouknout na tuto dýhu . Taky jsem si tma kdysi vybíral nějaké kousky. Třeba Vám to pomůže.
Oldřich Pokorný
Člen
#10 | Zasláno: 2. 7. 2016 22:31
Kamilovec
Nejsou tam nějak drazí ? Jak jsem koukal, 20 eur za metr čtvereční mně připadá dost nadsazené. V Marefách (u Bučovic) mají dýhy podle druhu cca od 35 do 120 kč/m
Fanny
Návštěvník
#11 | Zasláno: 15. 3. 2018 18:11
Prodam kousky dyhy z ruznych drevin. Vice info na emailu afroginka@email.cz.
TheTomm88
Návštěvník
#12 | Zasláno: 27. 2. 2019 14:17
Zdravím měl bych prosím dotaz kde seženu dýhu kanadský javor tloušťky 1.5mm o celkové velikosti 1m2 žádný svazky

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru