Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / Poraďte, kde sehnat nástroj z videa

Bartex
Návštěvník
#1 | Zasláno: 3. 5. 2019 17:36
Ahoj!
Jsem kutil, mám rád (miluju) dřevo a vyrábím různé amatérské kousky... Mám nakoukáno stovky hodin na youtube (soustruhy, řezbářství, výroba stolů se zaléváním do epoxidu atd)... A zrovna včera jsem natrefil na video, kde pán vlastní nástroj, který chci, ale nemůžu se dopídit, kde ho sehnat, či jak se jmenuje. https://youtu.be/CI522RsVBYA?t=604
Odkaz už by měl být na konkrétní pasáž videa, kde má pán nástroj v ruce. Vypadá to jako hadovitý vrták... Poradíte? :-)
Děkuji,
Bartex
Bartex
Návštěvník
#2 | Zasláno: 8. 5. 2019 12:40
K čemu tady to forum je, když nikdo nereaguje? Čekal jsem, že se dozvím aspoň něco, ale aby si to přečetlo 50 lidi a nikdo nenechal ani písmenko, tak to je smutné...

Bartex
Jan Paďour (Janek)
Člen
#3 | Zasláno: 9. 5. 2019 09:22
Možná se ti nikdo neozval, protože se tady (v zemi české) nebozez tohoto typu niky nevyráběl, samozřejmě se bavíme o ručně kovaném nářadí z doby před rokem 1900. Obvyklý je u nás nebozez konický se šroubovicí od nuly , který se vyráběl v různých délkách i velikostech, největšími se vrtali trubky pro vodu až do několika metrové délky v průměru cca do 8cm, Jestli tedy vyžaduješ takový speciál, musíš hledat ve starožitnictví či u kováře. Ochotných výrobců nebude mnoho a jeho cena bude „astronomická“. Cena obyčejné hadovky průměr 50mm je kolem 5.000,-

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru