Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / motorová pila

 Stránka Stránka 8 z 12:  ««  1  2  3  ...  6  7  8  9  10  11  12  »» 
Jan Paďour (Janek)
Člen
#106 | Zasláno: 27. 3. 2015 22:02
Oregon sculptor je univerzální, má oboje díry(napínání,mazání). Koupit lze u Koxu, musíš ovšem výměnit i řetězku. http://www.kox24.cz/$WS/kox/websale8_shop-kox/benutzer/templates/ws-customer-cz/pdf/c arving.pdf
Petras
Návštěvník
#107 | Zasláno: 28. 3. 2015 16:53
Dobrý den, jsem začátečník a chci si koupit pilu echo cs-281wes. Máte s ní prosím někdo zkušenosti a jakou bych si na ní měl pořídit carvingovou lištu a řetěz? Chci s ní řezat menší sochy tak okolo 1,5 metru. Děkuji
Jan Paďour (Janek)
Člen
#108 | Zasláno: 29. 3. 2015 18:52
Ahoj, jen bych chtěl varovat případné zájemce o tuto frézu http://www.interforst.cz/cz/eshop/k/naradi-drevoobrabeni/frezy-a-odkornovace/freza-na -stromy-125/2278/
Výrobek je velmi nekvalitní a domnívám se že i život ohrožující. Loni se mi ulomil konec frezy, bylo to přímo na sympoziu v době kdy bylo kolem dost lidí, naštěstí se nic nestalo. V době vzniku závady měla fréza za sebou cca 8hodin práce (celkem). Po reklamaci která byla vyřízena po zákonné lhutě 30 dní v můj prospěch , se závada opakovala. Fréza měla za sebou nejvíš 2hodiny práce. Tentokrát jsem už slabé místo sledoval a po vzniku prasklin jsem nenechal frezu uplně odlomit.
Domnívám se že použitý materiál je bláto a navíc síla materiálu je značně poddimenzována. Je to uplně neuvěřitelný Šmejd!!

Přiložený soubor: DSC_0156.JPG

Jan Paďour (Janek)
Člen
#109 | Zasláno: 1. 4. 2015 18:18
Jenom kdyby se někdo zajímal ,v Polsku k dostání nástupce kultovní 192- stihl ms 193 http://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/Pilarki-%C5%82a%C5%84cuchowe/Pilarki-spalinowe-do- prac-wok%C3%B3%C5%82-domu-i-w-ogrodzie/240738-110/MS-193-C-E.aspx
A Harald Kuhnt a jeho malá fréza http://theharrycane.de/shop.html vynikající, prověřená záležitost, maká spolehlivě 2 roky
řezbě zdar hřebiku zmar
Jan Paďour (Janek)
Člen
#110 | Zasláno: 30. 4. 2015 19:12
Moje nová hračka :) - motorová úhlovka

Přiložený soubor: DSCN0135.JPG

Přiložený soubor: DSCN0136.JPG

Přiložený soubor: DSCN0138.JPG

Petr Kočka
Návštěvník
#111 | Zasláno: 30. 4. 2015 20:59
Dobrý den, potřeboval bych od vás poradit s výběrem vhodné pily. Jsem začínající řezbář-amatér:) Myslíte si, že by tyhle motorové pily byly pro mě jako pro začátečníka vhodné? A kterou z nich bych si podle vás měl vybrat? Děkuji.
Jan Paďour (Janek)
Člen
#112 | Zasláno: 1. 5. 2015 07:51
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že kdybych znova začínal tak bych si nekoupil husqvarnu, ale stihlku,nebo echo, huskvarna usnula na růžích a carvingu se absolutně nevěnuje , nedělá lehký levný pilky ,nedělá carvingový řetězy ani lišty,(jednu jo- stojí za prd), dokonce neseženeš v autorizované servisní síti kolečko s 1/4 roztečí, jedině od koxu.
Stihl má levnou lehkou pilku 170 ale taky carvingové speciály 150, 193, 201 , dobré carvingové lišty(špičkové pancéřování) , nejlepší řetězy na trhu, taky ale malinko větší ceny a hlavně (to jim velmi zazlívám) sem do ČR spoustu z toho nevozí!
No a nebo japonské Echo které se dere na trh a díky Radkovi Smejkalovi který echu zajišťuje Carving czech team, si můžeš koupit pilku vybavenou špičkovou carvingovou lištou .
Jaroslav Hynek Mácha
Člen
#113 | Zasláno: 5. 5. 2015 14:17 | Změnil(a): Jaroslav Hynek Mácha
Jan Paďour (Janek)
Ahoj Janku,
zajímavě využitá stará lišta a řetěz :-) Vypadá to trochu na "vyrobeno doma"... Je to v ložiskách? Na co to přišlo?

Ještě by mě zajímaly zkušenosti s frézovacích kotoučem AKKO (nasazeným na pile). Na rozdíl od Arbortech Industrial, který má 3 frézovací korunky, jich má 4.
Je taky trochu lacinější. Nemá korunky zapuštěné, ale když se přetrhne šroubek, uletí korunka i z Arbortechu. Můžeš porovnat? (i když je to trochu mimo téma)
Jan Paďour (Janek)
Člen
#114 | Zasláno: 5. 5. 2015 15:25
Ahoj Hynku, je to samo domo, dělal to můj táta, takže mě to stálo pěkné poděkování, on tomu dal několik hodin na soustruhu a dost kvalitní ložiska, prstýnek v ¼. Stará lišta a řetěz ze kterého se ubrousí zuby. Pila je bez úprav, tedy přehození na lištu s řetězem je dílem okamžiku.
Akko pracuje dobře ,chtěl jsem ho právě pro tento nástroj, právě pro to že má čtyři břity a tak by měli být vibrace menší a chod hladší,což se potvrdilo, a na pile to pracuje dobře , odzkoušeno v různých materiálech, výborné výsledky dosahuje taky wolframový ježek,je to ten zaoblenější tip takže na proláklé tvary je to bezva.
Jan Paďour (Janek)
Člen
#115 | Zasláno: 13. 5. 2015 20:22
Nazdar kamarádi řezbáři, tento víkend pořádám akci sympozium Letokruhy Josefova, bohužel kapacita sympozia s ohledem na jeho omezený rozpočet je již naplněna. Avšak na dvorek Basionu IV se nás vejde dost a tak kdo by měl zájem podívat se a zařezat si s některými nej. motorovými řezbáři v ČR , jste srdečně zváni , materiál poskytnu vlastní (Topol,Jasan,Javor,Olše,odřezky dubu) co vyřežete si můžete odvézt domů, můžete přivézt vystavovat i prodávat vlastní tvorbu dle libosti.
Dá se u nás parkovat i přespat ve spacáku. Nemohu již poskytnout stipko, stravu ,pohonné hmoty,nářadí ani cestovní náhrady.
Kdo má zájem prosím pište mi na e-mail ,nebo volejte na 777556635
Letokruhy Josefova 2015 15-17.5. Královehradecký kraj , Jaroměř – Josefov , okružní 242, Bastion IV
Jan Paďour (Janek)
Člen
#116 | Zasláno: 20. 5. 2015 22:01
Tak co Huskycup , kdo jede? My jedeme v neděli.
Milan Štoksa
Člen
#117 | Zasláno: 21. 5. 2015 08:43
Jan Paďour (Janek)
zdravím Janku my jedem taky na neděli tak se tam mužem srazit :)
mikon99
Návštěvník
#118 | Zasláno: 23. 8. 2015 12:56
Jan Paďour (Janek)
http://www.tlamka.cz/freza-na-stromy-125.ht
Dobrý den. Můžu se zeptat, nevíte náhodou jestli tato fréza je dobra?
Jan Paďour (Janek)
Člen
#119 | Zasláno: 24. 8. 2015 13:49
Ahoj, fréza na sromy označené jako "freza na sromy 125" je právě ta fréza která je na obrázku vyše, její nákup nedoporučuji, její používání shledávám jako životu nebezpečné !
mikon99
Návštěvník
#120 | Zasláno: 24. 8. 2015 17:07
Jan Paďour (Janek)
Dobrý den, a kterou byste mi doporučil? Děkuji za odpověď.
 Stránka Stránka 8 z 12:  ««  1  2  3  ...  6  7  8  9  10  11  12  »» 

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru