Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / motorová pila

 Stránka Stránka 7 z 12:  ««  1  2  ...  5  6  7  8  9  10  11  12  »» 
Jan Paďour (Janek)
Člen
#91 | Zasláno: 5. 6. 2014 17:09
Jedeme v neděli ,ale bohužel už nás je plný auto.
Hanka Čížková
Člen
#92 | Zasláno: 5. 6. 2014 18:17 | Změnil(a): Hanka Čížková
Jan Paďour (Janek)
Také mě to hodně láká - podívat se tam :) - díky za odkaz ..., ale jsem tak necestovatelský typ :)), vůbec ani nevím jestli se dnes přes hranice jezdí s "pasem" nebo ne :D.
Jaroslav Hynek Mácha
Člen
#93 | Zasláno: 6. 6. 2014 11:32
Hanka Čížková
Mám za to, že v rámci Evropské unie stačí občanka :-)
Já sice plné auto nemám, ale ještě jsem se nerozhodl na kolik dní se tam podívám...
Ale setkat se v Německu i se šikovnými lidmi z Čech, bude bonus :-)
Hynek
paja z podk
Návštěvník
#94 | Zasláno: 18. 8. 2014 21:15
pohodu všem
poprvé jsem zkusil tůji asi voněla jak citron po celém parku
stoletá celkem pohoda akorát byla plná velkejch mravenců.
všem pohodu čusec

Přiložený soubor: svojkov-drevosochani-zamecka-zahrada-socha-svaty-vaclav-patron-pila-1401_galerie-980[1].jpg

Petr Sládeček
Člen
#95 | Zasláno: 27. 8. 2014 16:46
Zdravím. Chtel bych se zeptat jestli mi někdo poradí jestli nathil MS181/C muže být carvingová lišta oregon , ajestli se to podle něčeho rozlišuje díki
Truhlík Pavel
Návštěvník
#96 | Zasláno: 28. 11. 2014 22:37
Zdravím, jsem truhlář a již delší dobu přemýšlím o tom pořídit si pilku s carvingovou lištou pro vyřezávání. Mám doma 445 husqarnu s klasickou lištou pro odřezávání větších kusů. A chtěl jsem se zeptat jestli máte zkušenosti s pilami značky Echo, u nás v obchode mi to celkem cpali, ale vy máte praxi takže určo poradíte, Díky moc. :)

http://www.echojapan.cz/produkty-echo/retezove-pily/motorove/cs-360wes/
Jan Paďour (Janek)
Člen
#97 | Zasláno: 15. 1. 2015 13:55
schizofrení pila od ježíška - pila echo , lišta husqvarna a řetěz stihl

Přiložený soubor: Fotografie0625m.jpg

Jan Turín
Člen
#98 | Zasláno: 20. 1. 2015 16:07
Truhlík Pavel
Ahoj já mám STIHL 251 a loni jsem si pořídil tu nejslabší Stihlku co vyrábí, mám na ní danou trekovku od Stihl s 1/4 řetízkem a je to bomba . Já osobně jsem na Stihl vyrostl a je to srdeční záležitost ale shark .hecht a podobný šmejdy bych nikomu nedoporučil.
Jinak ale přeji všem kdo je pořídí ať to funguje.:D
Radek Smejkal
Člen
#99 | Zasláno: 8. 2. 2015 01:10 | Změnil(a): Radek Smejkal
Zdravím,
Echo - to jsou japonci a to že to tu moc neznáme je hlavně tím, že jejich hlavním trhem je Amerika. Tam je to na trhu číslo 1. Osobně s touto značkou pracuji více jak 5 let a žádný problém. Moje první pily této značky jsem si nechával dovážet z Německa, protože tu nebyly v prodeji. Dnes už mají i u nás poměrně širokou prodejní i servisní síť a na všechny své produkty poskytují plnou pětiletou záruku a na rozdíl třeba právě od STIHLu nepodmiňují záruku na takové blbosti, jako že když nepoužíváte jejich oleje, tak Vám záruku neuznají :-)
Jako pilu pro carvingovou lištu doporučuji horkou novinku ECHO CS 281 WES, která má nejlepší poměr výkon/váha na našem trhu. Navíc je tato pila za bezkonkurenční cenu 6995,- Kč
Její hlavní výhodou je uložení válce podélně, čímž se značně snížily vibrace a zjednodušila a ulehčila se obratnost při samotné řezbářské práci.

Proto bych prosil nezaměňovat ECHO se značkami typu Hecht atd.

Tak řezu zdar Radek
Jan Paďour (Janek)
Člen
#100 | Zasláno: 7. 3. 2015 19:33
Spontánní akce
Řezbářský Heppening na B4 - neformální setkání řezbářů – zítra 8.3.na Bastionu 4 , od 9:30 do odpoledne .
Řezbáři si můžou zařezat, neřezbaří můžou pokoukat, všichni navzájem můžeme pokecat . Jídlo pití sebou.
Jsefov, Okružní 242,Bastion 4 http://www.mapy.cz/zakladni?x=15.9339652&y=50.3409165&z=16&q=jarom%C4%9B%C5%99%20jsfo v%20okr%C5%BEn%C3%AD%20242

777556635
Návštěvník
#101 | Zasláno: 9. 3. 2015 04:49
Dobrý den.
Nedávno jsem si zkusil jen tak pro radost něco vyřezat pilou. Dost mě to chytlo a bavilo proto jsem tu :-) . Můžete mi někdo prosím poradit na začátek nějakou dobrou vodící lištu,která bude nejenom cenově přístupná ale i trochu kvalitní.Řetěz a další věci co se tohoto týče. Upravují se nějak zvláštně pily?
Moc děkuji za každou radu.
Milda
Bobikv
Návštěvník
#102 | Zasláno: 10. 3. 2015 14:28
Dobrý den,

nemáte někdo prosím knihu REZBA MOTOROVOU PILOU. Koupil bych ji nebo alspon ofotit nebo naskenovat. Chtěl bych začít vyřezávat motorovou pilou a tato kniha by mohla být dobrý začátek, bohužel už není nikde k sehnání. Díky.
Jan Paďour (Janek)
Člen
#103 | Zasláno: 10. 3. 2015 19:07 | Změnil(a): Jan Paďour (Janek)
Mildo a Bobikv , jdete na to dobře, přečtěte všechno co se dá.
Nejvíce se však dovíte, když to někde uvidíte na vlastní oči. Buď najděte nejbližšího moto-řezbáře ve svém okoli a poproste ho jestli by vám neukázal techniku a neporadil do začátku, nebo zkuste nějaký kurz. Ja mužu doporučit kurz jednoho z nejlepších řezbářů v ČR Radka Smejkala z Pardubic http://rezbari.ceskatvorba.cz/vystavy-kurzy/?akce=232#akce-232
josef frnka
Člen
#104 | Zasláno: 10. 3. 2015 19:36
Ahojky, Bobikv Janek má naprosto pravdu i když já bych to taky potřeboval jako sůl,jsem v pile skoro začátečník a ty dva na demnou jsou borci, ale inspirovat se krok po kroku můžeš na tento odkaz http://chainsawsculptors.com/stepbystep/stepbystep.htm ahoj ať se daří Josef, Nedory
František Machač
Člen
#105 | Zasláno: 27. 3. 2015 11:07
Ahoj všem mám Husqvarnu 440 a nemohu najít jestli se prodává i pro tento typ carvingová lišta. Díky za odpověď.
 Stránka Stránka 7 z 12:  ««  1  2  ...  5  6  7  8  9  10  11  12  »» 

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru