Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / motorová pila

 Stránka Stránka 3 z 12:  ««  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 
josef frnka
Člen
#31 | Zasláno: 12. 11. 2012 20:19
Ahojky,moc by mě zajímalo toto videjko, http://www.youtube.com/watch?v=2SKNr2bGAWE&NR=1 čím to tak polejvaj nebo čím se to polévá aby ta soška se takto vypálila a pak se to dobrušuje,je to dobré i na nějaké šou které mám v plánu motorovkou něco vyřezat a pak to jako vopálit ale čím to polejt?petrolej? benzín? je to i zajímavá povrchová uprava,co vy na to?
Návštěvník
#32 | Zasláno: 13. 11. 2012 21:13
Nazdarek , někdo je na Stihl někdo na Hq , mám obojí a Jonseredku taky, každá pila má něco do sebe a každou mám na jinou práci, Stihl dělá dobrý malý lehký pilky za rozumnou cenu, HQ má lehký pily jen v XP řadě a to je zbytečně moc drahý. Levný HQ kolem 30ccm jsou těžký a mají horší těžiště, ale větší pily nad 50ccm mám HQ .Jestli už jste zaregistrovali tak Stihl uvádí do prodeje MS 150 váha 3kg http://www.stihlchainsawsnorfolk.co.uk/stihl-ms-150-c-e-petrol-chainsaw-12%E2%80%B3-b ar/
To bude asi super nářadí na malou carvingovku ,ale cena 500euro . Do ČR se vozit nebude, tak jako kdysi 200ka . Což nechápu a děsně mě to se.. .
Jan Paďour (Janek)
Člen
#33 | Zasláno: 17. 11. 2012 21:01 | Změnil(a): Jan Paďour (Janek)
Ahoj Josefe ,
Je to zajímavé video, ale nějak mě to nenadchlo nedá se to nijak regulovat, takže plynový hořák a nebo letlampa je asi stále lepší řešení, pakli-že si ale nedáš říct tak hlavně ne benzín!!
Řekl bych že používali lampový olej, nehoří tak prudce , s benzínem by to nikdy nemohl polívat z toho kanistru! A hlavně pozor na přihlížející aby sis nezadělal na průser . Určitě pošli fotky co z toho nakonec vzniklo.
Jan Paďour (Janek)
Člen
#34 | Zasláno: 27. 12. 2012 10:33 | Změnil(a): Jan Paďour (Janek)
Tak co chlapci eventuelně děvčata jaký byl Ježíšek, nadělil Vám i nějaké tvrdé dárky v podobě nářadíčka ? Nabo to máte jako já a nadělujete si sami? Naježil jsem si sluchátka s rádiem ,někdy je musím nadzvednout jestli mi pila nechcípla :)) spokojenost , asi jsem byl hodnej:)
Robyg
Návštěvník
#35 | Zasláno: 27. 12. 2012 21:40
Nazdar Janku. V Německu řezali se sluchátkama s rádiem snad všichni a někteří tam měli MP3.
Co ta nová lišta,jsem dost zklamán .
Udělal jsem betlémek na Úhlejov a musím ještě říznout 3 krále.
Přeji Všem ostrý řetězy a hodně výkonný motorovky do příštího roku !!!!!!!!!!!!
Robert Musil

Přiložený soubor: Snímek 2449.jpg

Přiložený soubor: Snímek 2452.jpg

Jan Paďour (Janek)
Člen
#36 | Zasláno: 28. 12. 2012 13:30
Nazdarek Robe, moc pěkná práce!!! Moc jsem s tou lištou zatím nedělal, ale na prd je na om ten řetěz od koxu,chtělo by to stihlackej. Doufám že pořádně zamrzne aby jsme se vrhli na ty ledovky.
Robyg
Návštěvník
#37 | Zasláno: 12. 1. 2013 22:43
Zdar všem Pilkařům .Konečně svítilo sluníčko tak jsem to vyfotil.
Janku po ledu ani památky. Zatím řež do dřeva.Není vůbec zmrzlí. Robert

Přiložený soubor: Snímek 2576.jpg

Přiložený soubor: Snímek 2578.jpg

Jan Paďour (Janek)
Člen
#38 | Zasláno: 1. 4. 2013 20:18
ahoj kluci pilkaři v okolí Hradce Králové, po delším jednáni s firmou Merkuria Artes a.s.- zástupce Stihl, na moji žádost objednali na obchod v Hradci Králové carvingový řetěz v metráži a jsou schopni ho nýtovat v požadované délce na počkání. Jedná se o řetěz RMS 1/4" pro drážku 1,3mm tedy carvingový speciál s kratším zubem. Tento řetěz v metráži není jinde v republice, pouze na objednání.
Janek
pája z podkerkonoš
Návštěvník
#39 | Zasláno: 2. 5. 2013 19:46
zdravím všechny pilkaře
konečně jsem koupil carv tak ji zajíždím.
jsou to první kusy potvory dubový. tak uvidíme co to udělá
zatím čus

Přiložený soubor: DSC00060.JPG

Přiložený soubor: DSC00072.JPG

Přiložený soubor: DSC00078.JPG

Přiložený soubor: DSC00084.JPG

josef frnka
Člen
#40 | Zasláno: 5. 5. 2013 20:06
pája z podkerkonoš
Ahoj pája moc krásná práce,líbí se mi to.Krásné počasí konečně, tak se pilky vytahujou a konečně zajížděj do krásného vonavého dřeva.Taky sem už řezal a je to sovička 130cm a průměr 40cm ze třešničky. Tak ahojky a přeji bezpečnej řez :)

Přiložený soubor: IMG_0405.jpg

Přiložený soubor: IMG_0408.jpg

Jan Paďour (Janek)
Člen
#41 | Zasláno: 15. 6. 2013 07:45
Tak jsem provětral novou Stihl Ms 150 ,je to taková "detajlovka"
ale dobrý. Muj starší kluk (9) si to zkoušel a asi ho to chytlo, 170 je na něj moc těžká. 150. už jsem v polsku kupoval 3 :))) .
Řezbě zdar ,hřebíku zmar.
Janek

Přiložený soubor: DSC_0386mm.jpg

josef frnka
Člen
#42 | Zasláno: 15. 6. 2013 19:28
Jan Paďour (Janek)
Janku nádherná práce,jak dlouho si na ní strávil? koukám že si to dělal s dláty ,jdou tam vydět krásné stopy po dlátech :) jinak fandím tvému klukovi ,jen tak dál,jo a na kolik ti vyšla ta stihlka 150 v polsku v korunách ?
Ahojky Josef
Jan Paďour (Janek)
Člen
#43 | Zasláno: 15. 6. 2013 20:38
Děkuji,je to z topolu,ten je po pile děsně chlupatej a za mokra se nedá dobrousit, proto to dláto. Dělal jsem to cca 30 hodin, a 150. stojí v polsku kolem 9.500,- Ja ji měl bez Dph, tedy za 7800.
Janek
Jirka
Návštěvník
#44 | Zasláno: 28. 6. 2013 14:23
Ahoj, chtěl bych zkusit něco vytvořit, ale nejdříve si musím koupit pilku a zatím jsem hledal na netu. Poradí mi někdo, jestli je toto vhodné: STIHL 170 , lišta OREGON sochařská úzká 12"", řetěz 1/4. A potřebuji ještě potřebuji kolečko? Díky
Jan Paďour (Janek)
Člen
#45 | Zasláno: 28. 6. 2013 18:23
Ahoj Jiko,
170 je poměrně slabá, je to spiš na jemnou řezbařinu, těžko s ní budeš oddělovat vetší kusy, ale třeba už máš nějakou větší pilku s nomální lištou ? Každopádně budeš potřebovat 1/4 řetězku a doporučuju řetěz od stihlu RMS. Tam bude trochu problém , protože originál snejtovanej hotovej řetěz Stihl se dělá pro lišty Stihl a Oregon lišta je jinak dlouhá, tedy tam bude jiný počet článků řetězu , a malej servis ti to nepřenejtuje protože nejspíš nebudou mít na 1/4. rozteč čepy. Takže buď pořešíš ten řetěz, nabo si koupíš carvingovku Stihl
Tak až buděš mít něco hotové, tak se pochlub.
Janek
 Stránka Stránka 3 z 12:  ««  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru