Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / motorová pila

 Stránka Stránka 2 z 12:  ««  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 
jofr76@seznam.c z
Návštěvník
#16 | Zasláno: 28. 5. 2012 21:01
tak to je ona

Přiložený soubor: DSC00155.JPG

jofr76@seznam.c z
Návštěvník
#17 | Zasláno: 29. 5. 2012 17:31
jofr76@seznam.c z
Hamajda
Návštěvník
#18 | Zasláno: 18. 6. 2012 15:47
Je prosím pro dřevořezbu vhodná pila od Oleo-Mac? Předem děkuji za odpověď.
Martin
Návštěvník
#19 | Zasláno: 18. 6. 2012 21:42
Hamajda
Jak už bylo několikrát psáno. Nejsem sice řezbář, ale byl jsem dřevorubec více než 10 let. S motorovou pilou, lépe řečeno s hodně pilama jsem pracoval. Dost se mi dostalo pod ruky, abych je opravil. Jednalo se i právě motorové pily typu Oleo-Mac, Mec-culoch atd. Ty pily byli nefunkční už při prodeji. Nebudu zabíhat do detajlu. V dnešní době a pokud chceme mít radost s práce kupte si pilu Stihl. Dobré značky jsou ještě Husqvarna, Jonsered. Bohužel mám poslední dobou i u těhto značek zazky o jejich poruchách. Jde totiž o to, čím více vychytávek, tím hůř. Např. upínání lišty na nějaký nepovedený patent. Radši výkonově slabší, starší model Stihl.
vlastik c.
Návštěvník
#20 | Zasláno: 27. 6. 2012 12:59
Ahoj Janku,kde rostou a vítají takoví pěkní meďové?
Obávám se že carvingový řetěz do žádné řetězky (řetězkového kola) nedostaneš.

Používám Stihl 170 (kvůli carving...ale hlavně malé hmotnosti) a Stihl 250. Na sochu větších rozměrů jsem měl zapůjčenu pilu zn.Jonseret,či jak se to píše, a na tu teda nedám dopustit (skvělý "dravec" a bezva se držela a měla výborný antivibr..systém) Uvažuji že si ji k mým Stihl pilám ,s kterýma jsem docela spokojen, do třetice koupím.
S tou pilou Hecht 950,Ti Janku neporadím,nemám s ní zkušenost. Jediné co si myslím,že pokud má řetězku,karving do ní nedostaneš...Mýlím-li se, pak nechť někdo opraví.
vlastik
Janek
Návštěvník
#21 | Zasláno: 27. 6. 2012 20:50
Toho medvěda jsem nedělal já . Hnědý nazev nad přízpěvkem znamená "Reaguji na ......." medvěda a dotaz na pilku poslal jofr76@seznam.c z
jofr76@seznam.c z
Návštěvník
#22 | Zasláno: 27. 6. 2012 21:27
Ahojky no to sme tomu daly vid janku ale přesto toho medvěda sem dělal já se stoletého jilmu,krásné dřevo,poprvé sem se snim setkal,prý je to evropský mahagon,a stim Hecht měly pravdu to spíše fakt na řezání paliva,protože carvingu tam nenarvou aspon sem to tak slyšel,já mám husku 236 a sem spokojený není tak líná jak si někdo myslel ale jen stou carvingou si nevím rady,pujde nepujde
ahoj
Janek
Návštěvník
#23 | Zasláno: 27. 6. 2012 21:49
zavolej na 481320050 p. Vaškuj firma Kox , tam ti řeknou jestli tam půjde carvingovka a 1/4 řetěz a klečko
jofr76@seznam.c z
Návštěvník
#24 | Zasláno: 28. 6. 2012 12:02
Janek
díky janku zavolám
miroslav.kriz.f ox@seznam.cz
Návštěvník
#25 | Zasláno: 10. 8. 2012 02:08
Janek
Ahoj, naprosto s tebou souhlasím, mám stihl.Zkoušel jsem více značek a stejně jsem jako každý řezbář zkončil u Stihlu jelikož je nej.A le k tomu se asi musí dopracovat každý sám :-D Ahoj Mirek

Přiložený soubor: 6malá.jpg

brano
Návštěvník
#26 | Zasláno: 10. 8. 2012 13:56
Ahoj Mirek, musím Ti trochu oponovať :-) Je pravda,že Stihl patrí k špičke a veľmi dobre sa s ňou pracuje,ale HQ by som nezatracoval. Ja používam aj Stihl aj HQ a viem,že každá má aj svoje muchy. Na Stihl sa mi nepáči rýchlouzatvaranie paliva a oleja, a taktiež jeden vypínač určený na všetko :-) HQ ma zase nedostatky v uloženi spojky... atď. Škoda že ani v ČR , ani v SR nieje poriadne zastúpenie a servis na ECHO, potom by sme mohli posúdiť či je Sihl najlepší... :-)
Návštěvník
#27 | Zasláno: 11. 8. 2012 07:25
Martin
Martin
Martin
Martin
Martin
Martin
vlastik
Návštěvník
#28 | Zasláno: 14. 8. 2012 18:06
brano
Soulasím brano, a také s Martinem.

Ač vlastním dvě pily Stihl , jsem docela spokojen.

Stalo se mi při velké plastice z dubu , že jsem měl zapůjčenou pillu Jonsered(HQ) a na tu tedy osobně nedám dopustit. Tenkrát jsem ty mé "stihl kozénky" ,(které si ,dle mé zkušenosti k Jonsered dravosti ,ale hlavně k antivibračímu systému nemůžou ani čuchnout) nechal raději v kufru auta. Tož tak.

vlastik.
pája kerkonoše
Návštěvník
#29 | Zasláno: 5. 11. 2012 21:05
zdravím všechny
sháním carv lištua vše k tomu nechci novou je drahá
jestli někdo máte a zahálí vám tak odkoupím
dík

Přiložený soubor: Obraz018.jpg

pája kerkonoše
Návštěvník
#30 | Zasláno: 5. 11. 2012 21:09
ještě jsem zapoměl pilu mam stihl 181

Přiložený soubor: CIMG2478.JPG

Přiložený soubor: Obraz023.jpg

 Stránka Stránka 2 z 12:  ««  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru