Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / motorová pila

 Stránka Stránka 12 z 12:  ««  1  2  3  ...  6  7  8  9  10  11  12 
DavidSanda
Návštěvník
#166 | Zasláno: 22. 6. 2018 07:19
Jofr:
Ahojky,jen pro zajímavost jak se dá řezat s carving lištou od Oregonu 3/8 Jofr

Dorbý den,

chtěl bych se ve volném čase pokusit o podobná díla (jen v rámci relaxi a odpočinku, celé dny pracuji v kanceláři a cítím jak mi to leze na mozek. Chtěl jsem se zeptat zda je vhodné použít STIHL MS 362, kterou už vlastním nebo raději něco menšího a lehčího?
Jan Paďour (Janek)
Člen
#167 | Zasláno: 17. 7. 2018 09:29
Dobrý den ,jste na úplnem začátku , doporučuji navštívit nějakého motorového řezbáře ve vašem okolí, někoho kdo by vás zasvětil, k vyřezávání nestačí jdna pilka ani jeden řetěz, v rámci relaxi a odpočinku je to poměrně drahý koníček :)
ondrej o.
Návštěvník
#168 | Zasláno: 18. 9. 2018 22:42
Můžu se zeptat jak hodnotíte pily na rezbarinu z hlediska vykonu? Delal jsem ted na chalupě sochu s pilou co jsem koupil taťkovi na stsry kolena - Dolmar 115 (2,7kW) a ke to paráda! Ale hmotnost je na mne trochu moc a brzo bolí ruce. Výše zmiňovaná stihl ms 211 kde uvádí vyrobce výkon 1,7kW mi proto prijde dost málo. Jsem rezbar amater ale chtel bych to na mensi sochy a drevostavbu doma nebo na chalupě. Na cenu moc nekoukam, raději si připlatim za kvalitní nářadí. Děkuji za radu.
Telmar
Návštěvník
#169 | Zasláno: 3. 10. 2018 18:13
DavidSanda
Ahoj, přemýšlel jsem nad koupí pily o které píšeš a při hledání jsem se dostal až sem. Dá se s těmi šesti kily dobře manipulovat, alespoň v rámci možností, máš už to trochu ozkoušené?
Snažím se otoho o motorovkách načíst co nejvíc, ale zdá se mi, že parametry jsou velmi podobný i u levných značek.
Vyplatí se opravdu inevstovat tolik peněz? Přemyšlím ještě nad některými levnými alterantivami líbí se mi třeba tato nebo tato
ondrej o.
Návštěvník
#170 | Zasláno: 18. 10. 2018 16:26
To bych raději tu dolmar 115. Ma kovový kryt a šasi neco vydrží. Výkon 2,7kW me přesvědčil ze konkurence prostě není.

Otázkou třeba pro mne zustava stále hmotnost. Ještě jsem neměl v ruce nějakou menší pilu od stihl. Otáčky se dle recenzí pohybují okolo 10tis. Podle me asi na vyrezavani jsou nejdůležitější? Hodnotím jen z menších kousků co jsem ratim vyrezaval.
paja z podk
Návštěvník
#171 | Zasláno: 24. 10. 2018 21:51
ms 211 ,,ms 231, (023,021,)
pila má cca 4 a kousek kilo,na sochání pro začátek dobrá,dají se s touto pilou udělat i velké řezby
jinak je to o více pilách,neboť se hodně nadřete.mám i stihl aku otáčky nic moc,
ale jinak dobré.na crv lištu mam ms 180. ukecali mě do ECHO vzal jsem jenom jednu je dobrá ,ale na doladění otáček jsem si musel vyrobit spešl klíč.(v sezoně není čas na servis)
nalejváky na benzin a olej jsou na plastovém vláknu to je velká chyba oproti
stihl . po týdnu jsem to předělal ze stihlu.nalejvat jde pouze( oregoňáckym)
hrdlem ECHO hrdlo mi nebyl schopen nikdo sehnat.lišta je na 10 mm klíč to znamená že husa stihl a echo tři klíče.
tak ať vam to řeže. čusec

Přiložený soubor: 20170528_133132.jpg

Mário
Návštěvník
#172 | Zasláno: 30. 1. 2019 12:08
Ahoj. Chtěl bych se zeptat jestli je možné dát na motorovku Stihl ms 251 carving lištu. Má někdo zkušenost? Dík za odpovědi
Jan Paďour (Janek)
Člen
#173 | Zasláno: 31. 1. 2019 17:02
Ahoj, ano jde, musíš vyměnit řetězku ze současné standartní 3/8 za1/4 , a podle toho jakou použiješ šířku carvingové lišty, zvolit šířku řetězu 1,1PM3 nebo 1,3 RMS . Vše by ti měli doporučit přímo v prodejně Stihl, ale je do cela možné, že se s tím někde ještě prodejce nesetkal a bude ti tvrdit, že to nejde.
Lukas147
Návštěvník
#174 | Zasláno: 20. 2. 2019 17:21
Zdravím vespolek, nedávno jsme vydali článek ve kterém se snažíme doporučit běžným lidem nejlepší motorovku nebo jim alespoň dát nějaké zajímavé tipy na produkty. Rád bych znal váš názor na vybrané modely. Například jako levný základ jsme vybrali pilu Makita UC3541A, cena / výkon DOLMAR PS - 420 SC a pro opravdu náročné uživatele STIHL MS 261. Díky za názor
Jan Paďour (Janek)
Člen
#175 | Zasláno: 20. 2. 2019 20:36
Ahoj , určitě musím ocenit, že se pídíš po názoru, to je rozhodně dobrá cesta, jak potenciálnímu kupci podat co nejpřesnější informace. Ptáš se na dobrém místě, řezbáři, kteří se specializují na práci s motorovou pilou mají mnohdy větší přehled, nežli někteří profesionální dřevorubci. Při své práci využívají několik pil od těch nejmenších (nejlehčích) až po ty největší a nejsilnější. Pravděpodobně informace použité ve tvém srovnání, vychází z již proběhlých testu pil na jiných stánkách či mediích. Tady musím zmínit že testy v ostatních (okolních)zemích budou odlišné , svou roli v tom hraje jinak velikost servisní a prodejní sítě jednotlivých prodejců, i kupní síla obyvatelstva.
Myslím, že nějaké větší osobní zkušenosti s řezáním dřeva nemáš. Některá hodnocení produktů, plusy a minusy jsou nesprávné či nepřesné. Některé výrobce si v zemi české přecenil a některé jsi nezmínil. Nezmínil jsi jednoručky, naprosto jsi opomněl velmi dynamicky se rozvíjející segment aku nářadí. Od věci by nebylo také zmínit zásady údržby a bezpečnost práce. Na druhou stranu chápu že už by to byl poněkud obsáhlejší a pro mnohé poněkud nudný článek. Ovšem poranění vzniklá motorovou pilou jsou velmi hrozivá, kácení stromů by se pak měl věnovat vždy jen člověk řádně proškolený. a to by myslím mohlo zaznít :)
Danek9
Návštěvník
#176 | Zasláno: 22. 3. 2021 17:54
zdar chlapi chci se zeptat nejakou sochu uz jsem vyrezal ale vse s velkou pilou co ma do tezby. uz jsem se rozhodl ze si koupim malou stihl na drobnosti a carv. listu. jen mam dilema jestli ms 170 nebo ms 180 neni v nich uplne velky rozdil tak by me zajimaly vase zkusenosti diky
Jan Paďour (Janek)
Člen
#177 | Zasláno: 25. 3. 2021 08:16
Ahoj, moc lidí to tady s ohledem na zaplevelení nesleduje, ach jo!
Takže, jestli 170 nebo 180? Je to prašť jako uhoď, tedy uplně jedno, ty pilky jou stejné, stejně dobré a stejně špatné, vyrobené v číně!!!
Rozdíl ve výkonu nepostřehnutelný. Počítej s tím že nevidrží tolik kolik vydrží tvoje pila co máš od stihlu do lesa. Já mám tři starší kousky 170 017 , mám na nich frezy.
Používám je málo a tak stále ještě fungují, nutno podotknout, že jsou tak staré že nejspíš nebudou dělané v číně.
Dopadne to s tebou jako s každým jiným řezbářem (kterému to jde), časem příjdeš na to, že na detail je lepší akupila, nebo japonské Echo 281 nebo 2511 to je profi řezbářské nářadí.
 Stránka Stránka 12 z 12:  ««  1  2  3  ...  6  7  8  9  10  11  12 

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru