Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / motorová pila

 Stránka Stránka 10 z 12:  ««  1  2  3  ...  6  7  8  9  10  11  12  »» 
Petr Míšek
Člen
#136 | Zasláno: 27. 9. 2015 19:56
To neni srande koupit jetou pilu když si to neumím sám opravit, kdo ví co s tím kdo předemnou dělal a v jakym to je stavu :D

Super, dík za nakopnutí, já nemohl najít žádnou levnější carvingovou lištu (pod 2 500).

Konečně sem našel tu Amu- 650,- + poštovný to neni tolik, vyzkouším to na elektrice a pak uvidím co dál, co to bude chtít a jak to půjde... a třeba investuju časem :)

Tak díky, jen škoda že nedělají 30cm

našel jsem jen tuto: http://www.ama-zahrada.cz/lista-ama-pro-th-25-40423.html
Návštěvník
#137 | Zasláno: 27. 9. 2015 20:29
Ahoj, ano stále řežu s carvingou lištou od koxu značky oregon a sřetězem 3/8 a bez řetězky na motorovou pilu husqvarna 236.Ze začátku to mnělo mouchy které se musely vylepšit a to že řetěz zrovna není až tak idealní na tuto lištu,při řezání u špičky je velké tření zubů a tím pak se pálí lišta a pak to pěkně čoudí :) takže se mi zdá že řetěz 3/8 má zub moc dlouhé to znamená pata každého zubu se musí zbrousit ,řešil sem to flexou a to prosím né skrz rovně ale trochu skoseně a pak se to dobře v zatáčkách řeže.Taky prosím záleží i na oleji ,vím že každý by chtěl ušetřit ale je to na škodu,používal sem hodně stolní olej ,byl levný,taky je na prd čistý hustýý motorový olej ,trochu to už řezalo hůř skoro přičmoudilo ,přešel sem na pilu Makitu EA3500S a tou samou carvingou bez řetězky a paráda,nejsou nějak vybrace jak u té husqvarny a hlavně bio olej 5l za 295kč je dobrá cena ,V čem je výhoda u té lišty a to je zpětný vrh a skoro na detaily. Jinak řezal sem s echo carvig lištou od canon 1/4 a to je už jiná básen ,stím se opravdu maluje né řeže .přeji pěkný den a doufám že sem nějak pomohl Jofr
jofr76@seznam.c z
Návštěvník
#138 | Zasláno: 27. 9. 2015 20:31
To jsem byl já Josef Frnka
Pavel Špalek
Člen
#139 | Zasláno: 20. 11. 2015 09:07 | Změnil(a): Pavel Špalek
Jan Paďour (Janek):
Udělal mi ji táta. Je to takovej Ferda mravenec, navíc mu chybí ve slovníku slovní spojení "to nejde", ale je to pakárna.
Je k tomu potřeba. malej spojkovej buben oregon s drážkama, 1/4 prstnec(řetězka) a starej buben z Makity.
Potřbuješ soustruh a svářečku!
Rozděláš originál řetězku Makitu , naroubuješ na to upíchnutej buben oregon s drážkama , na to dáš prstýnek kterej mužeš měnit za jinaj (po sjetí prstence nebo za 3/8) ,ale musíš to zajistit spátky těma podložkama protože ty mají funkci spojky .

Zdravím tě Honzo,mám obdobu tvé makity ,dva dolmary osazené carvingovýma lištama od oregonu.Zajímá mě tvé řešní 1/4,celkem jsem to pochopil,ale zajímalo by mě jakou tam máš lištu.Šla by tam napasovat lišta od stihlu?,s radiusem jak jsi ukazoval 1 koruna česká.Jsem původně dřevorubec v garáži mám už uplný hřbitov pil a nechce se mi kupovat další,mám na mysli elektriku od stihlu,kterou jsem chtěl kvůli té lišty a dělení 1/4,navíc mi elektrika od stihlu připadá dost předražená a nesedí v ruce tak dobře jako makita. Díky za radu Pavel
Jan Paďour (Janek)
Člen
#140 | Zasláno: 21. 11. 2015 20:20
Ahoj, stihl lišta carving 1,1mm na makitu jde po drobné upravě a to-
1. vyvrtání napínacího otvoru 6mm - (vyvrtal jsem to aku vrtačkou) ,
2.prohloubení drářky pro upínací šroub asi o 5mm,
Maže to originál horní dírkou pro napínák.
Janek
Vladislav Kubálek
Člen
#141 | Zasláno: 27. 12. 2015 09:21
Tady na inzerci se prodává nová MS 170 Stihlka za dobrou cenu.
Miroslav Kotrč
Člen
#142 | Zasláno: 2. 1. 2016 10:25
Dobrý den a hodně nápadu v Novém roce.
Pro venkovní řezání mám Stihlku 211 s carvingovou lištou-super.
Ale přes zimu v garáži bych potřeboval nějakou elektriku .
Tak potřebuju radu.Co takhle ECHO CS-1800.
Jestli máte nějaké zkušenosti budu rád.
Diky Míra.
Vladislav Kubálek
Člen
#143 | Zasláno: 2. 1. 2016 12:35
Miroslav Kotrč
Taky scháním něco do garáže. Našel jsem u Mountfieldu.
http://www.mountfield.cz/elektricka-pila-patriot-180-es-1pil1044
martin sustr
Člen
#144 | Zasláno: 2. 1. 2016 15:06
Ahoj přatele.S el.pilama se už dlouho trapim.Jelikož elektro motor se chladi nasavanym vzduchem ktery sebou nese prach a piliny,vyžaduji častou a dukladnou udržbu tj.čišteni.Přesto mi každý rok nějaka umře.Skusil jsem narex,stihlku,makitu.Vpřipadě dalšího umrti uvažuji take o Echu.Motorovych pil echo mám nělolik a jsem s nimi nadmiru spokojen.S el,nemam tu čest ale docela teto značce veřím.Rozhodnout se musi každý sám.Duležite je i zda ma daná značka možnost vyměny retězky.Na Echo doporucuji shlednout www.echojapan.cz recenze i na facebook. štastný výběr Martin
Pavel
Návštěvník
#145 | Zasláno: 11. 3. 2016 16:41
Dobrý den, poradil by někdo jakou jakou lištu jestli 1.1 nebo 1.3 drážka .jaký je rozdíl chci teprve začít vyřezávat nevím jakou koupit díky
Pavel
Návštěvník
#146 | Zasláno: 11. 3. 2016 16:57
A koupit STIHL MS 181 NEBO 211
Jan Paďour (Janek)
Člen
#147 | Zasláno: 11. 3. 2016 19:07
Osobní zkušenost - Echo elektrická je pro řezbáře velmi nevhodná, po puštění spouště se zastaví okamžitě řetěz, ale motor se ještě několik sekund dotáčí, v tomto okamžiku při opětovném zapnutí to v pile chrastí jak se to snaží zapnout do převodů . Jenže čekat než se motor zastaví a teprve pak to zapnout, je očistec.
Tedy neříkám že to není dobrý nářadí ,je to udělaný na maximální bezpečnost – což je dobré pro amatéra co si chce pořezat větve, ale pro řezbářské účely to není.
Jan Paďour (Janek)
Člen
#148 | Zasláno: 11. 3. 2016 19:47
Stihl MS 211 není pro carving nejlepší řešení rozhodně ne do začátků, má sice tlumení (péra) které vibrace nepřenáší do rukou, což je samozřejmě s ohledem na zdraví velmi žádoucí ,ale na druhou stranu se neuvěřitelné klepe na špici což je pro vyřezávání zejména detailů na prd.
MS 181 nemám ,takže nevím jak je tam udělaný tlumení, ale rači bych šel do 180 kde je prověřená konstrukce (gumové silentbloky) a taky dvě matky na liště , s jednou matku se někdy stává že při povolování vytočíš šteft z pilky, pak musíš na servis, kde ti to zalepí .
Při volbě šíře řetězu, je důležité uvědomit si, že užší řetěz má výrazně menší odpor a tedy na slabší pile snáze proniká do dřeva což je jeho výhoda, ovšem nevýhoda je když frézuješ špičkou, tedy vedeš pilu tak aby odebírala materiál do stran , (např. při hloubení konkávy) tam má navrch řetěz širší.
Osobně bych do začátku vybral 1,3ku, po zdokonalení s předpokladem pracovat pilou i na detailech bych volil 1,1ku na další pilu.
Pavel
Návštěvník
#149 | Zasláno: 12. 3. 2016 20:06
Dobrý večer ,děkují vám za informace ohledně pily,tak jen řezat .nevíte o někom kdo by mně něco přiučil. díky jsem od Ostravy
Jan Paďour (Janek)
Člen
#150 | Zasláno: 13. 3. 2016 06:53
ahoj, v Karviné je Pavel Herák to je pohodář, má tady profil , zkus se ho zeptat třeba Tě zasvětí
 Stránka Stránka 10 z 12:  ««  1  2  3  ...  6  7  8  9  10  11  12  »» 

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru