Hlavní stránka diskuzního fóra | Reagovat | Hledat |

Řezbářství a dřevořezba / motorová pila

 Stránka Stránka 1 z 12:  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 
jofr76@seznam.c z
Návštěvník
#1 | Zasláno: 17. 3. 2012 13:22
uvažuji si koupit motorovou pilu Hecht 950
má někdo skušenost stouto pilou aby sní mohl vyřezávat sochy?
Dá se na ní sehnat carvingová lišta-výtvarka?
http://www.nakupka.cz/vyrobek/motorova-pila-hecht-950-box/
Janek
Návštěvník
#2 | Zasláno: 17. 3. 2012 18:08
Ahoj , asi se poohlížíš po nářadí za rozumnou cenu ,že ? Ale cena není vše . U pilky na vyřezávání jde především o váhu, těžiště, výkon, a hlavně o to aby na to sedla curvingová sada, a to především řetázka s roztečí ¼ malý zub a také aby lišta měla stejné mazací otvory jako dodávaný originál . Myslím že právě s řetězovým kolečkem ¼ by mohl být problém tedy s dodáním. Šlo by to taky osadit 3/8 ale dle mého to není ono. Mě by tedy odradila hned ta váha (5,7) která se udává obvykle bez lišty ! V katalogu od Koxu www.kox.eu Hecht nepíšou ale jestli je to kopie nějaké větší značky tak to bude totožné. Kox nabízí lišty s délkou 30a 45 cm . Já bych tedy pošetřil a koupil Stihl , ale curv.lištu mají doost drahou .
Robert Musil
Návštěvník
#3 | Zasláno: 17. 3. 2012 20:13
Nazdar,ušetřit můžeš i na Stihlce. Já koupil MS 211 za 3000,- Kč ,dva měsíce stará. Zapomněli dát olej do benzínu a zadřeli!! 2500.-za opravu se jim dávat nechtělo,tak ji nechali za 500.-Kč.Podobně jsem koupil MS180 a MS260. Od dřevorubce MS440 za 8000.- a nedávno,od Technických služeb MS660 za 12000,-
Vyřezali s ní 5 nádrží a přišli na to že je moc těžká.
Nový jsem kupoval akorát nějaký 180 a nedávno jsem si udělal radost s MS200.
To je velká paráda a s carvingofkou to nemá chybu.
Takže chci říct,že pryč od Hechtu!!!!!!!!!
Výtvarnickou lištu už můžeš koupit taky od Oregonu a je o dost levnější. Já mám od STIHLu,ty jsou moc dobrý ,ale taky dost drahý.Pak mám 45cm od KOXu a to je tedy zklamání . Po koupení jsem ji musel dát na magnetku,protože byla silnější než řetěz a nešla do dřeva . Drážka ke všemu nebyla ve středu. Po obroušení to už maká dobře . Používám ji málo je dost těžká a na malou pilku je to záběr a s velkou pilou se to nedá dlouho držet v rukách.

Přiložený soubor: Snímek 517.jpg

Přiložený soubor: Snímek 574.jpg

jofr76@seznam.c z
Návštěvník
#4 | Zasláno: 18. 3. 2012 19:24
Já měl vlastně na mysly že touto pilou bych vyřezával jen ty velké části,když máte pořádnej kmen,je fakt že se ohlížím po levnější pile a to co se týče z výkonem.Tož rozdíl s husqvarnou a stihlkou to bych dal za tento výkon snad kolem13tisíce kč.stou vytvarkou to sem asi přehnal,nedošlo mi to ta váha to by mě asi brzo omrzelo.ale tak kterou stihlku si mám vybrat ,napadá mě i ta 170D ta by taky šla?A kolik stojí carvingová lišta a kde se dá koupit na stihlku?já vlastně vyřezával partnerkou,tak po ohlížím se po jiné .díky
brano
Návštěvník
#5 | Zasláno: 19. 3. 2012 08:07
Ahoj, ja by som pre začiatok doporučil Stihl MS 180 , MS 211. Slušný výkon pre výtvarnicku lištu v pomere s váhou. V predajni si daj hned zhodiť pôvodnú lištu a odrátať z ceny s tým, že ti tam namontujú carvingovu s dlžkou ,najlepšie 30cm a delením reťaze 1/4". Prípadne poznámky predajcu, že to nejde, a oni nevedia ako... ignoruj!, choď do ďaľšej predajne. Ked to budeš mať takto nakomplet, nebudeš ľutovať a na Hecht rýchlo zabudneš. :-) Nech sa darí!
Robert Musil
Návštěvník
#6 | Zasláno: 19. 3. 2012 22:56
Nazdar,určitě bude na jaře ve STIHLce akce na některé pily. Řekni některému tesařoj nebo dřevorubcoj .Musí být plátce daně a kup ji na něj.Vrátí Ti daň.
Nebo řekni prodejci ,spoustu pil jim lidi dávají do komise. Dřevorubci kupujou
každý dva roky novou pilu a tu starou v servisu zrepasujou a prodaj. Jsou to ale větší pily.
Tu lištu rozhodně 30cm.Já mám 25cm,je to krátký.
Na STIHL MS180 bych si rozhodně nechal lištu 35 cm ,1,1mm drážka ,řetízek 3/8 ,
50 článků, moc pěkně se s tím řeže. A u Stihlu koupit řetězku 1/4 ,lištu od KOXu nebo OREGONu. Jsou o dost levnější.
Kamarád Pavel Tryzna z Vrchlabí -www.rezbarzlidu.cz doufám že je to dobře
Ten carving nepoužívá . kupuje neustále lišty 30cm 1,1. Nechce ani delší ani kratší. Má to v ruce na těch 30cm a když vezme jinou dýlku tak mu to nevyhovuje.
Foto Pavla Tryzny na Dřevorubci roku.

Přiložený soubor: Snímek 791.jpg

Přiložený soubor: Snímek 797.jpg

jofr76@seznam.c z
Návštěvník
#7 | Zasláno: 20. 3. 2012 11:54
díky za rady. A to vše celé řezal tou stihlkou MS180? to je dobrej,fakt super socha
mám se co učit,taky sem slyšel že ta původní lišta stačí než carvingovka
Až si jí kopim tak dám vědět,už se nemúžu dočkat ahoj všem.
Robert Musil
Návštěvník
#8 | Zasláno: 20. 3. 2012 19:18
Nazdar, Pavel řeže hlavně STIHL MS250.On ty pily děsně drtí a už jich dost zahubil.
Odkud jsi ? Kdyby si to neměl daleko tak bych Ti dal špalek a půjčil různý pily s různejma lištama na zkoušku.
jofr76@seznam.c z
Návštěvník
#9 | Zasláno: 20. 3. 2012 21:08
ahoj robert
jsem z Jindřichovic Krušné hory Sokolovsko
tady u nás nikdo není co by kochal s motorovkou nebo o něm nevím
Já si asi vemu tu 180 nemůžu si troufnout na drahčí pilu,ještě by bylo lepší kdyby byla jiná pila s cizí značkou a dost levnější jako je hetch ale nechám se ukecat teda na tu stihlku,jinak dík za pozvání s tím špalkem :) jofr
http://www.jofr.estranky.cz/
Robert Musil
Návštěvník
#10 | Zasláno: 21. 3. 2012 22:18
Nazdar ,tak to do Hořic je pořádná štreka.
Ale v Děčíně mám kamaráda co trochu řeže, jmenuje se Honza Pavlica.
A 10.srpna pojedu já a několik dalších řezat na pár dní do Ludvíkovic u Děčína.
Tak se tam ukaž!!!
Budeš si tam moct zařezat.
Lupo Anetta
Návštěvník
#11 | Zasláno: 30. 3. 2012 18:36
Ahoj, jestli jsi tak bohatý, abys kupoval levné věci tak jdi do toho, jinak platí že na kvalitě se neoplatí šetřit, řezal jsem tři roky s jednou stihlkou a bez poruchy, takže pokud chci ja koupit pilu, radši si na ni půjčím nebo našetřím, než bych koupil levnou která bude víc v servisu než v práci.
jofr
Návštěvník
#12 | Zasláno: 18. 4. 2012 19:32
ahoj,já vím nedám pokoj ale myslím si že to sem patří,ty ostatní se raděj neptaj :(
narazil sem na značku Echo,podle videa a soutěží si jí nemohou vynachválit.Tato je velmi lehká má jen 4kg a na ty drobné vyřezávačky by byla určitě dobrá
ptám se na vaše názory co vy na to? http://www.nakupka.cz/vyrobek/motorova-pila-echo-cs-310-es/
brano
Návštěvník
#13 | Zasláno: 18. 4. 2012 20:16
Echo patrí rovnako k špičke (u nás trochu menej známej vďaka zastúpeniu),tak ako aj Stihl či HQ. Nenechaj sa však pomyliť, tie píly čo vidíš na videách so súťaží, sú určite v inej kategórií, ako spomínaná CS-310 ES. Tým však nechcem tvrdiť , že by Ti táto nerezala. Pomer výkon - váha sa podobá Stihl 171. Cena taktiež zodpovedá. Otázne to môže byť s dodaním carvingovej lišty a servisom. Ja som teraz kúpil fungláč HQ 339XP ( 1,8kw, 4kg). Ešte som ju nestihol ani zabehnúť,stále používam Stihl MS171 s carverlištou. Slúži mi viac ako dva roky bez poruchy. Ale nechcem prechváliť...
zadna
Návštěvník
#14 | Zasláno: 30. 4. 2012 09:03
ahoj ma nekdo zkusenosti s elektrickou pilou od stihlu. chtel bych vedet jak velky vykon by stacil. obcas bych neco vyrezaval. diky
jofr76@seznam.c z
Návštěvník
#15 | Zasláno: 28. 5. 2012 21:00
Janek
ahoj ,tak sem po dlouhé době tady,nekoupil sem si stihlku ale dostal novou husqvarnu 236,lišta 14,35cm asi nějaké hoby ale sem rád už sem stim uřízl pěkného méďu a poo hlížím se po carvingové liště tak se těším asi od koxu,mám jejich katalog problém je že se v tom nějak nevyznám,mám řetězku(řetězové kolo) a ani netuším jestli na ní pujde carving lišta

Přiložený soubor: sochy0040.jpg

 Stránka Stránka 1 z 12:  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 

Jste-li registrovaný autor, přihlaste se na hlavní stránce do svého účtu a budete přihlášený i do fóra. Nejste-li zaregistrovaný autor, vyplňte pouze své jméno či přezdívku.

Vaše jméno:

Přiložte obrázků (max. 5), (.png, .gif, .jpg, .jpeg)




 
   Fórum ČeskáTvorba.cz Powered by Simple Bulletin Board miniBB ®

© 2012 – 2024 Oldřich Pokorný | Naprogramoval Marek Klusák | Kontakt | Nahoru